Jaan Teemant

Jaan Teemant: faktides ja mälestustes on raamat, mis tutvustab lugejatele silmapaistva Eesti poliitiku Jaan Teemanti elu ja ajalugu. Koostaja Kaire Veeroja toob esile faktid ja mälestused, mis kujundasid Jaan Teemanti kui riigimehe ja juristi kuvandit. Raamat käsitleb tema panust Eesti poliitikasse, eriti nõukogude okupatsiooni ajal, ning visandab keerulisi aegu, mida ta oma perega läbi elas.

14,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 14 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Jaan Teemant: faktides ja mälestustes on raamat, mis pakub lugejatele põneva sissevaate silmapaistva Eesti poliitiku Jaan Teemanti elu ja ajalukku. Koostaja Kaire Veeroja on kogunud kokku faktid ja mälestused, mis aitavad mõista selle olulise poliitiku rolli Eesti ajaloos.

Jaan Teemant (1872-1941?) oli mitmekülgne isiksus, kes oli tuntud nii poliitiku, juristi kui ka riigipeana. Tema eluajal kogeti Eestis suuri ajaloolisi muutusi, mis mõjutasid tema tegevust ja panust riigi kujundamisel. Raamat annab ülevaate tema rollist Eesti poliitikas ning tõstab esile tema olulisi saavutusi ja otsuseid.

Raamat käsitleb eriti Jaan Teemanti panust Eesti poliitikasse nõukogude okupatsiooni ajal. See oli keeruline aeg, kus Eesti pidi silmitsi seisma repressioonide ja inimsusvastaste kuritegudega. Jaan Teemant ja tema pere elasid läbi rasked ajad ning nende lugu kajastab Eesti ajaloo keerukust ja vastupanuvõimet.

Jaan Teemant. Faktides ja mälestustes sisaldab ka allikapublikatsioone, mis toetavad lugejate arusaama sellest, kuidas Jaan Teemant kujundas Eesti ajalugu. See raamat on oluline lisand Eesti ajaloo ja poliitika huviliste raamaturiiulil ning avab ukse minevikku, et mõista Eesti riigi rajamise keerukaid ja julgeid samme.

Lisainfo

Kaal 0,275 kg
Mõõtmed 29,7 × 21 × 0,5 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2007

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

98

Seisukord

Hea

Ostukorv