Õllekannud 1986 / Tiina Võti

Õllekannud on Tiina Võti poolt kirjutatud raamat, mis tutvustab rahvakunstina valminud õllekande ehk jooginõudeid Eesti talupojakultuuris. Raamat keskendub sellele ainulaadsele kunstivormile ja selle ajaloolisele ning kultuurilisele taustale

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300016 Kategooria:

Kirjeldus

Õllekannud on põnev raamat, mis sukeldub Eesti talupojakultuuri ajaloolisse aardesse – õllekannudesse. Autor Tiina Võti toob lugejate ette ainulaadsed jooginõud, mis on loodud rahvakunsti vaimus ja mis peegeldavad Eesti ajaloolist ja kultuurilist pärandit.

Raamatus esitatakse erinevaid õllekande kujusid, nende valmistamist ja kasutamist Eesti taludes läbi aegade. Lisaks uuritakse õllekannude rolli talupojakultuuris, kus õlu oli oluline osa igapäevaelust ja pidulikest sündmustest. Autor avab ka õllekannude valmistamise traditsioone, kasutatud materjale ja kunstilisi elemente, mis muudavad need jooginõud tõeliseks kunstiks.

Õllekannud toob lugejateni kauni valiku rahvakunstiteoseid ja tutvustab nende tähendust Eesti ajaloos ja kultuuris. See raamat on suurepärane teejuht nii ajalooentusiastidele kui ka kõigile, kes hindavad käsitööd ja rahvakunsti.

Lisainfo

Kaal 0,9 kg
Mõõtmed 27 × 21 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1986

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

87

Sari

Seisukord

Rahuldav

Ostukorv