Rännakud ööpoolsetesse maadesse : üheksa reisikirjeldust Vene Põhjala endistelt ja praegustelt soome-ugri aladelt 2011 / Indrek Jääts

Rännakud ööpoolsetesse maadesse on haarav kogumik üheksast reisikirjeldusest aastatest 1992–2009, kus autor Indrek Jääts viib lugejad kaugematesse Põhja-Vene ja soome-ugri aladesse. Raamat pakub vahetuid reisimuljeid, populaarteaduslikke sissevaateid külastatud paikade ja rahvaste ajalukku ning tänapäeva ning keskendub erilise tähelepanuga käimasolevatele etnilistele protsessidele. Kaasas on rikkalik fotovalik ja kaardid.

15,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 15 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300019 Kategooria:

Kirjeldus

Rännakud ööpoolsetesse maadesse on põnev ja hariv kogumik üheksast reisikirjeldusest, mis hõlmavad aastaid 1992 kuni 2009. Autor Indrek Jääts on nii matkaja kui ka teadlasena uurinud Venemaa Euroopa osa põhjapoolseid alasid ning seal elavaid soome-ugri rahvaid, nagu karjalased, vepslased, komid ja saamid.

Raamat tutvustab lugejatele Indrek Jäätsi isiklikke reisimuljeid, kus ta jagab oma kogemusi ja seiklusi nendes kaugemates piirkondades. Autori kohalolek kohalike kogukondade hulgas võimaldab lugejatel saada autentseid sissevaateid eluolu ja kultuuriliste eripärade kohta nendes piirkondades.

Lisaks reisimuljetele pakub raamat ka populaarteaduslikke sissevaateid, kus autor annab põhjalikke selgitusi külastatud paikade ja rahvaste ajaloost ning tänapäevast. See annab lugejatele sügavama arusaama nende piirkondade kultuurist ja ajaloost.

Üks raamatu eripära on ka selle keskendumine käimasolevatele etnilistele protsessidele. Autor vaatleb, kuidas rahvuslikud ja kultuurilised muutused mõjutavad neid soome-ugri kogukondi ning milliseid väljakutseid nad tänapäeval seisavad.

Raamatut illustreerivad rikkalik fotovalik ja kaardid, mis aitavad lugejatel veelgi paremini mõista külastatud paiku ja nende geograafiat.

Indrek Jääts, kes on hariduselt ajaloolane ja etnoloog, ning Eesti Rahva Muuseumi teadur, toob oma kirjeldustes esile sügava huvi etniliste protsesside, rahvusluse ja rahvuspoliitika vastu Kesk- ja Ida-Euroopas. Tema reisikirjeldused avavad ukse maailma, millest paljud meist teavad vähe, ja aitavad meil paremini mõista nende piirkondade rikkalikku kultuuri ja ajalugu.

Kui oled huvitatud reisikirjeldustest, ajaloost, kultuurist ja etnilistest protsessidest, on Rännakud ööpoolsetesse maadesse kindlasti raamat, mida peaksid lugema. See annab sulle harvaesineva võimaluse avastada kauged ja huvitavad piirkonnad ning nende unikaalsed rahvad.

Lisainfo

Kaal 0,43 kg
Mõõtmed 21,1 × 15,2 × 2,5 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2011

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

253

Seisukord

Hea

Ostukorv