Allveesõda Läänemerel 1914-1945

Allveesõda Läänemerel 1914-1945 on põnevat lugemist allveelaevadest ja nende olulisest rollist sõjapidamises 20. sajandil. Raamat rõhutab Eesti seotust allveesõjaga ning toob esile meie kahe allveelaeva, Kalev ja Lembit. Sellest raamatust leiate põnevaid lugusid eesti meremeestest, kes panustasid allveelaevadel sõjategevusse. Hanno Ojalo haarab lugejad ajaloolise teekonnaga ja avab Läänemere piirkonna sündmusi, tuues esile vähetuntud ajaloolised sündmused.

30,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 30 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300036 Kategooria:

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Hanno Ojalo raamat Allveesõda Läänemerel 1914-1945 kujutab endast haaravat ja informatiivset lugu allveelaevadest ja nende rollist 20. sajandi sõjades. Kuigi allveelaevad on saanud suure tähelepanu suuremates maailmameredes ja ookeanidel toimunud lahingutes, näitab see raamat, et Läänemere piirkond mängis olulist osa sõjategevuses.

Allveesõda oli mõlema maailmasõja ajal üks murrangulisi arenguid sõjanduses. Allveelaevad suutsid liikuda varjatult vees ja rünnata vaenlase laevu ootamatult. Raamat tutvustab lugejale nende revolutsiooniliste sõjamasinate arengut ja nende mõju sõjapidamisele.

Eriti põnev on raamatu rõhuasetus Eesti rollile allveesõjas. Eesti sadamaid kasutati mõlemas maailmasõjas, ja eestlasi oli nii allveelaevnike kui ka rünnakute ohvrite hulgas. Raamat toob esile Eesti Vabariigi kahe allveelaeva, Kalev ja Lembit, mis pidid tegutsema Balti laevastiku koosseisus.

Teos avab ka põnevaid lugusid eesti meremeestest, kes teenisid allveelaevadel ja andsid oma panuse sõjategevusse. Lisaks uurib raamat lähemalt Soome allveelaevade teenistust, kus osalesid ka mõned eesti meremehed.

Hanno Ojalo suudab haarata lugejaid ajaloolise narratiiviga, mis visandab allveesõja tausta ja sündmusi Läänemere piirkonnas. Raamat pakub väärtuslikku teavet sõjaajaloolastele ja kõigile, kes on huvitatud sõjalistest arengutest 20. sajandil.

Lisainfo

Kaal 0,47 kg
Mõõtmed 21,7 × 15,7 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2018

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

264

Seisukord

Väga hea

Ostukorv