Vlassov Stalini vastu

Raamat viib lugeja ajas tagasi Teise maailmasõja rasketesse lahingutesse, avades ukse ühe tähelepanuväärse sündmuse taha. See raamat uurib kindral Andrei Andrejevitš Vlassovi ja tema Vene Vabastusarmee õnnetut saatust ning annab sügava ülevaate selle sündmuse poliitilistest ja sõjalistest aspektidest.

18,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 18 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Vlassov Stalini vastu : Vene Vabastusarmee tragöödia

Teine maailmasõda oli ajaloo üks verisemaid konflikte, kuid selle keerukust mõistetakse sageli vaid suurte rahvaste ja liitlaste vaatenurgast. Raamat viib meid aga sõja ühe unustatuma, kuid märkimisväärsema sündmuse juurde.

Raamatu autor, Joachim Hoffmann, läheneb sellele ajaloolisele perioodile uudse nurga alt, keskendudes kindral Andrei Andrejevitš Vlassovi juhitud Vene Vabastusarmeele.

Teose alguses meenutatakse, kuidas Vlassov oli oluline mängija Nõukogude Liidu kaitsmisel Moskva lahingus talvisel 1941. aastal. Kuid viis aastat hiljem leidis ta end olukorrast, kus ta juhtis Stalini-vastast Vene Vabastusarmeed, mille tulemusel mõisteti ta surma.

Hoffmann lähenes sellele sündmusele põhjalikult ja mitmekülgselt, toetudes saksa ja Vene allikatele, sealhulgas Vlassovi enda dokumentidele. Raamat esitleb Vlassovi ja Vene Vabastusarmee lugu teistmoodi, käsitledes seda Vene ajaloo olulise osana ja näidates, kuidas nad seisid vastu nõukogude korrale.

Autor võtab arvesse nii sõjalisi kui ka poliitilisi aspekte, tuues esile konflikti keerukuse ja mõju Teise maailmasõja kulgemisele.

Vene Vabastusarmee tragöödia 1944/45 on teoseks, mis pakub lugejatele põhjaliku mõistmise sellest keerulisest ja tähelepanuväärsest perioodist ajaloos. See on lugu kangelaslikkusest, poliitikast ja inimlikkusest, mis paneb meid kaasa elama Vlassovi ja tema kaaslaste saatusele selle dramaatilise ajastu keerises.”

Lisainfo

Kaal 0,49 kg
Mõõtmed 22 × 15 × 3 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2004

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

331

ISBN

9985663632

Ostukorv