Vastutuulelaev

Jaan Krossi romaan Vastutuulelaev käsitleb eluloolisel taustal tähtteadlast Bernhard Schmidti elu ja panust astronoomiasse. Schmidti lugu on inspireeriv ja vapustav, sest ta pidi ületama tohutuid takistusi, sealhulgas oma parema käe kaotuse, kuid suutis siiski saavutada maailmakuulsuse tänu uute tüüpi teleskoopide loomisele.

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300166 Kategooriad: , ,

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Jaan Krossi romaan Vastutuulelaev viib lugeja tagasi 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Saksamaale ning käsitleb tähtteadlast Bernhard Schmidti elu ja saavutusi. Schmidt sündis Naissaarel Eestis ja tema elu teekond oli täis raskusi ja väljakutseid. Üks märkimisväärsemaid asjaolusid tema eluloos oli tema parema käe kaotus noorukieas, mis muutis tema elu ja karjääri olulisel määral.

Schmidti elu võtmehetked hõlmavad tema saabumist Saksamaale, kus ta keskendus astronoomiale ja optikale. Olles kaotanud oma parema käe, oli Schmidt sunnitud arendama välja ainulaadse tehnikavaldkonna, milleks oli täpsete ja keeruliste astronoomiliste seadmete valmistamine, kasutades ainult oma vasakut kätt. Tema kõvad töö ja visadus tasusid end ära aastal 1930, kui ta leiutas uut tüüpi teleskoobi, mis muutis astronoomilised vaatlused palju täpsemaks ja täiustas märkimisväärselt astronoomilist teadust.

Schmidti teleskoobi leiutamine tõi talle postuumselt maailmakuulsuse ja tema nimi jäi astronoomiaajalukku tähtsate edusammude tegijana. Jaan Krossi teos Vastutuulelaev annab lugejatele võimaluse sukelduda Bernhard Schmidti erakordse ellu ja avastustesse ning mõista tema vaprust ja kiretut pühendumust teadusele. See on lugu inimesest, kes suutis ületada kõik takistused ja jõuda maailma tipptasemele, muutes astronoomia valdkonda igaveseks.

Lisainfo

Kaal 0,357 kg
Mõõtmed 21,5 × 14,5 × 1,8 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1987

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

317

Seisukord

Väga hea

Ostukorv