Vaikiv ajastu Eestis

Vaikiv ajastu Eestis on William Tomingase mälestusteraamat, mis kirjeldab Eesti ajalugu 1934. aasta riigipöörde järgselt, mil Eestis valitses kaitseseisukord ja poliitilised erakonnad olid keelustatud. Raamat annab sissevaate selle perioodi sündmustesse ja poliitikasse.

20,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

William Tomingase raamat Vaikiv ajastu Eestis pakub lugejatele põhjaliku pilgu Eesti ajalukku 1930. aastate keskpaigas, eriti pärast 1934. aasta riigipööret. See sündmus, mille tulemusel võimule tõusid Konstantin Päts ja Johan Laidoner, muutis märkimisväärselt Eesti poliitilist maastikku.

Raamat kirjeldab Eesti ühiskonda pärast riigipööret, kui kehtestati kaitseseisukord ja poliitilised erakonnad keelustati. Sel ajal valitses nn vaikiv ajastu, kus poliitilised otsused koondusid väikese grupi inimeste kätte.

William Tomingas oli ise vabadussõjalane ja tema mälestusteraamat pakub tema isiklikku vaadet tolleaegsetele sündmustele ja poliitikutele. Raamat aitab mõista tolleaegseid poliitilisi arenguid ning nende mõju Eesti ühiskonnale. See on oluline ajalooline allikas, mis annab ülevaate keerulistest aegadest Eesti ajaloos. Raamatu uustrükile on lisatud ka Evy Laamann-Kalbusi saatesõna, mis toob kaasaegse vaatenurga Tomingase mälestustele ja nende olulisusele Eesti ajaloos.

Lisainfo

Kaal 0,771 kg
Mõõtmed 22 × 15 × 4 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1992

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

794

ISBN

5460000149

Seisukord

Väga hea

Ostukorv