Suurim armastus IV – Hamilkar Mengel

Suurim armastus IV on haarav sõjaväeajaloo raamat, mis jälgib Kuuenda Piirikaitse Rügemendi ja teiste sõjaväeüksuste teekonda 1944. aasta sündmuste keerises. Autor Hamilkar Mengel viib lugeja läbi oluliste lahingute ja emotsionaalsete hetkede, tuues esile Eesti meeste vaprust ja pühendumust iseseisvuse kaitsel.

9,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 9 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300209 Kategooria:

Kirjeldus

Suurim armastus IV on neljas osa põnevast sõjaväeajaloo sarjast, mille autoriks on Hamilkar Mengel. Raamat viib lugeja tagasi aastasse 1944, kui olid keerulised ajad ja Eesti meestel tuli võtta relvad kätte, et vastu astuda idast pealetungivale vaenlasele.

Selles raamatus keskendutakse Kuuenda Piirikaitse Rügemendi ning Esimese Tagavara- ja Väljaõpperügemendi sündmustele. Formeerimise käigus kogunes rügement Pärnu linna ja maakonna meestest, ning rügemendi ülemaks sai vabadussõja kangelane major Paul Lilleleht. Tema juhtimisel asuti rügemendi komplekteerimisele suure pühendumusega.

Raamat jälgib Kuuenda Piirikaitse Rügemendi tegevust Narva rindel, kus nad pidid seisma vastu vaenlase tugevatele rünnakutele. Rügement hoidsid kindlalt Narva jõe joont ja ei lasknud vaenlasel jõge ületada. Siiski, 1944. aasta septembris sai rügement käsu tõmmata end tagasi uutele kaitsepositsioonidele, mis tõi kaasa suure meelepaha ja rahulolematuse.

Suurim armastus IV jutustab ka traagilisest 20. septembrist 1944. aastal, mil piirikaitserügementidel tuli teha raskeid otsuseid ja pidada vastu keerulistele olukordadele.

See haarav raamat sukeldub ajalooliste sündmuste keerisesse ning toob esile Eesti meeste vapra võitluse iseseisvuse eest. Hamilkar Mengel viib lugeja emotsionaalsetele retkedele, tuues esile nende meeste pühendumuse ja suurima armastuse oma kodumaa vastu.

Suurim armastus IV on suurepärane lisa sõjaväeajaloo huviliste raamaturiiulile, pakkudes sügavat ülevaadet nendest keerulistest aegadest ja nende kangelaslikest tegelastest. Raamat haarab lugeja kaasa ajaloolisele teekonnale, mida ei unustata kunagi.

Lisainfo

Kaal 0,3 kg
Mõõtmed 18,5 × 13 × 2,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1963

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

246

Seisukord

Rahuldav

Ostukorv