Kui võideldi kodupinna eest

Harald Riipalu raamat Kui võideldi kodupinna eest on sõjamälestuste kogumik, mis keskendub aastale 1944, mil toimusid võitlused kodupinna kaitseks. Raamatu autor, kolonelleitnant Harald Riipalu, pälvis auvere Saksa Raudristi Rüütliristi eest tema julguse ja panuse eest lahingutes Punaarmee vastu Sinimägedes.

22,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Kui võideldi kodupinna eest on haarav sõjamälestuste raamat, mis toob lugejani mälestuskilded ühest ajaloos olulisest ja keerulisest perioodist – aastast 1944, kui kodupinna kaitsmise nimel peeti ägedaid lahinguid.

Raamatu autor, kolonelleitnant Harald Riipalu, oli tunnistajaks nendele võitlustele ning jagab oma isiklikke mälestusi ja kogemusi sellest keerukast sõjaaastast. Ta oli tunnustatud vapruse eest ja pälvis Saksa Raudristi Rüütliristi, mis on üks kõrgeimaid militaarseid autasusid.

Raamat keskendub Sinimägedes Punaarmee vastu peetud lahingutele ning sellele, kuidas Eesti inimesed pidasid vastu kodupinna kaitsmisel. See annab lugejale võimaluse mõista ajaloolisi sündmusi ja isiklikke saavutusi sõjaaegses kontekstis ning tutvuda nende meeste ja naistega, kes võitlesid oma maa vabaduse ja kodu eest.

Kui võideldi kodupinna eest on mälestuste kogumik, mis toob esile julguse ja pühendumise, mida nõuti nendelt, kes seisid vastu sõjalisele rünnakule. See raamat on väärtuslik lugemine kõigile ajaloohuvilistele ja neile, kes soovivad mõista Eesti ajaloo keerukaid aegu ning inimesi, kes pidid võitlema oma kodumaa eest ekstreemsetes tingimustes.

Lisainfo

Kaal 0,2 kg
Mõõtmed 21 × 14,5 × 1,2 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2005

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

163

ISBN

9985663802

Seisukord

Väga hea

Ostukorv