Homerose eeposte Läänemere päritolu

Homerose eeposte Läänemere päritolu on raamat, mille autor Felice Vinci esitab teooria, et Trooja ja Ithaka, millest räägitakse Homeros’e eepostes Ilias ja Odüsseia, võivad olla pärit Läänemere ümbrusest, mitte Vahemere piirkonnast, nagu traditsiooniliselt usutakse.

15,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Homerose eeposte Läänemere päritolu on raamat, mille autor Felice Vinci esitab huvitava ja vastuolulise teooria, et Trooja ja Ithaka, millest räägitakse Homeros’e kuulsates eepostes Ilias ja Odüsseia, võivad olla pärit Läänemere ümbrusest, mitte Vahemere piirkonnast, nagu traditsiooniliselt usutakse.

Vinci uurib ja võrdleb hoolikalt eepostes leiduvat geograafilist ja kultuurilist teavet ning toob välja hulgaliselt tõendeid, mis viitavad sellele, et sündmused ja paigad, mida Homeros kirjeldab, võivad olla seotud Läänemere piirkonnaga, eriti Soome ja Rootsi rannikualadega. Autor väidab, et tuntud lugu Odysseuse rännakutest võib olla inspireeritud inimeste ja sündmustega, mis toimusid just Läänemere kallastel.

See teooria on põhjalikult uuritud ja argumenteeritud ning on tekitanud palju arutelu ja vastukaja klassikaliste ajaloolaste ja arheoloogide seas. Vinci töö pakub uut vaatenurka Homeros’e eeposte päritolule ja juhib tähelepanu sellele, kuidas legendid ja muistendid võivad olla seotud erinevate ajalooliste piirkondadega. Raamat sobib kõigile, kes on huvitatud antiikajaloo ja kirjanduse uurimisest ning julgevad küsida tavapärastele teooriatele väljakutseid esitavaid küsimusi.

Lisainfo

Kaal 0,411 kg
Mõõtmed 21 × 14 × 2 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2008

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

381

ISBN

9789985665510

Seisukord

Hea

Ostukorv