Haimre – Märjamaa piirkonna minevikust

Avasta Märjamaa piirkonna minevikku sügavalt kaevuv raamat “Haimre – Märjamaa Piirkonna Minevikust.” Autor Meinhard Uustalu toob lugejateni kümnete arhiiviviidete ja kohaliku pärimuse põhjal põhineva uurimuse, mis hõlmab kogu Märjamaa kihelkonna ajalugu keskajast 20. sajandi alguseni. Raamat käsitleb mõisate arengulugu, pärimuslikke paiku ja seotud legende ning sisaldab mitmeid kronoloogilisi loetelusid, mis annavad ülevaate mõisaomanikest, kihelkonna pastoritest ja olulistest sündmustest. Teksti illustreerivad autori enda 1970. aastate fotod, muutes raamatu veelgi haaravamaks.

18,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 18 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400200 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Meinhard Uustalu raamat “Haimre – Märjamaa Piirkonna Minevikust” on põhjalik uurimus Märjamaa piirkonna ajaloost, mis tugineb kümnetele arhiiviviidetele ja kohalikule pärimusele. See teos pakub lugejatele võimaluse sukelduda piirkonna minevikku ja avastada selle rikkalik ajalugu, mis ulatub keskajast 20. sajandi alguseni.

Raamat keskendub mitmetele olulistele teemadele, sealhulgas mõisate arenguloole. Autor uurib mõisakeskuste asendiskeeme ja annab ülevaate nende rollist ja mõjust piirkonna ajaloole. Lisaks sellele käsitleb raamat pärimuslikke paiku ja nendega seotud legende, tuues esile kohaliku kultuuri ja traditsioonide olulisuse.

Raamatu lisades leidub mitmeid kronoloogilisi loetelusid, mis annavad lugejatele põhjaliku ülevaate mõisaomanikest, Märjamaa kihelkonna pastoritest ja tähtsatest ajaloolistest sündmustest, mis on piirkonda mõjutanud.

Teksti illustreerivad autori enda fotod, mis on pärit 1970. aastatest. Need fotod lisavad raamatule visuaalset sügavust ja aitavad lugejatel paremini kujutada minevikuaegseid paiku ja sündmusi.

“Haimre – Märjamaa Piirkonna Minevikust” on hindamatu allikas neile, kes huvituvad piirkonna ajaloost, pärimusest ja kultuurilisest pärandist. See raamat annab võimaluse avastada Märjamaa piirkonna minevikku ning mõista selle olulist rolli Eesti ajaloos.

Lisainfo

Kaal 0,369 kg
Mõõtmed 21,5 × 15,5 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2008

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

126

ISBN

9789949156566

Ostukorv