Catilina vandenõu

Catilina vandenõu on Gaius Sallustius Crispuse kirjutatud ajalooline teos, mis avab ukse Rooma poliitilisse intriigide maailma 1. sajandil eKr. Sallustius esitab oma versiooni Catilina juhitud vandenõust, mis oli suunatud Rooma võimuhaaramisele. See vandenõu oli üks Rooma ajaloo kuulsamaid intriige pärast Caesari tapmist.

18,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 18 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Catilina vandenõu 2011 / Gaius Sallustius Crispus

Catilina vandenõu on ajalooline teos, mille autoriks on Gaius Sallustius Crispus, tuntud ka kui Sallust. Teos keskendub Rooma poliitilistele intriigidele ja võimuhaaramise katsedele 1. sajandil eKr Roomas. Sallust esitab oma versiooni kuulsast Catilina vandenõust, mille algatajaks oli Lucius Sergius Catilina, Rooma senaator ja poliitiline mässaja.

Vandenõu sisu ja eesmärgid olid suunatud Rooma senaadi kukutamisele ja võimu enda kätte haaramisele. See vandenõu põrkus aga Rooma poliitilise eliidi vastuseisule, eriti Cicero, kuulsa Rooma oraatorina, kes kuulutas Catilina vastu kõnesid ja püüdis paljastada vandenõu osalised.

Sallusti teos annab lugejatele võimaluse sukelduda Rooma poliitilise elu keerukatesse ja ohtlikesse sündmustesse. Autor esitab oma vaatenurga vandenõule, analüüsib selle põhjuseid ja tagajärgi ning annab ülevaate peamistest tegelastest, kes olid seotud selle intriigiga.

Maria-Kristiina Lotmani ja Kai Tafenau põhjalikud kommentaarid toetavad lugejaid teose paremas mõistmises ja Rooma ajaloo konteksti asetamises. See raamat sobib nii ajaloo- kui ka kirjandushuvilistele, kes soovivad avastada Rooma poliitilise elu keerukust ja põnevust

Lisainfo

Kaal 0,2 kg
Mõõtmed 19 × 12,8 × 1,2 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2011

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

159

Sari

Ostukorv