Poliitilises politseis ja rahvuslikus vastupanuliikumises

Raamat räägib haarava isikliku loo, mis heidab valgust ühe mehe seiklustele nõukogude okupatsiooni ajal ja tema osalemisele Eesti poliitilises politseis ning rahvuslikus vastupanuliikumises Teise maailmasõja keerulistes aastates.

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Poliitilises politseis ja rahvuslikus vastupanuliikumises / Uno Andrusson

Poliitilises politseis ja rahvuslikus vastupanuliikumises: Meenutusi aastatest 1941-1944 on paeluv teos, mis avab ukse minevikku ja viib lugejad ajas tagasi nõukogude okupatsiooni ajal aset leidnud sündmuste keerisesse. See raamat on teine osa sarjast “Aja lood”, kus autor jagab oma isiklikke kogemusi ja seiklusi ajaloolistes sündmustes.

Raamat algab aastast 1941, mil autor satub vastuollu kommunistliku võimu esindajatega ning sunnib ennast varjama kuni sakslaste saabumiseni. Tema elu on pidevas ohus, kuid ta suudab mitu korda vältida tabamist ja põgeneda. Teine osa raamatust keskendub aastale 1941, kui Andrusson astub Eesti Poliitilisse Politseisse, millest saab hiljem Saksa okupatsiooni ajal Poliitiline Politsei. Tema töö julgeolekuteenistuses ja põrandaaluses rahvuslikus vastupanuliikumises nõuab pidevat riskimist ja paneb proovile tema vaprust.

Uno Andrussoni lugu on haarav ja annab lugejatele ainulaadse sissevaate ajaloolistesse sündmustesse ning ühe mehe julgusesse seista vastu totalitaarsele režiimile. See raamat on oluline lugemine kõigile ajaloohuvilistele, kes soovivad mõista Eesti ajalugu Teise maailmasõja keerulistel aastatel ja rahvusliku vastupanu tähtsust okupatsiooni vastu.”

Lisainfo

Kaal 0,47 kg
Mõõtmed 21,5 × 15 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2006

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

203

ISBN

9.78995E+12

Ostukorv