Raidkivikunst Eestis XIII-XVII sajandini on haarav uurimus, mis valgustab Eesti keskaegset ja varauusaegset raidkivikunsti. Autor Helmi Üprus viib lugeja ajas tagasi, avades ukse minevikku ja tutvustades Eesti kunstiajaloo tähtsat perioodi.
Raamat keskendub raidkivikunstile, mis hõlmab reljeefe, skulptuure ja glüptikat, tuues esile nende kunstivormide olulisuse Eesti kunstipärandis. Autor uurib põhjalikult XIII-XVII sajandil loodud kunstiteoseid, analüüsides nende stiili, tehnikat ja sümboolikat.
Teos annab ülevaate sellest, kuidas keskaja ja varauusaja kunstnikud kasutasid raidkive erinevate kunstiliste väljendusvormidena. Need kivid kaunistasid kirikute, losside ja muude ajalooliste ehitiste seinu ning muutusid oluliseks osaks Eesti kunstipärandist.
Lisaks kunstilistele aspektidele käsitleb raamat ka ajaloolisi ja kultuurilisi kontekste, mis mõjutasid raidkivikunsti arengut Eestis. See annab lugejale võimaluse paremini mõista, kuidas kunst kajastas tolleaegset ühiskonda ja väärtushinnanguid.
Raidkivikunst Eestis XIII-XVII sajandini on suurepärane raamat kõigile kunstiajaloo entusiastidele, ajaloolastele ja kultuurihuvilistele. Autori põhjalik uurimus ja kirg kunsti vastu peegelduvad selgelt raamatu lehekülgedel ning muudavad selle väärtuslikuks lisandiks Eesti kunstiajaloo kirjanduses.