Vene balleti kulissidetagune ajalugu

“Vene balleti kulissidetagune ajalugu” on Vladimir Fédorovski haarav teos, mis heidab pilgu vene balleti mõjule ja seostele 20. sajandi suurte kunstnike ja poliitikategelastega. Raamat toob esile unikaalsed ja isiklikud seosed tsaar Nikolai II, Stalini, Picassoga, Cocteau’ga, Stravinskiga ja teiste kuulsate isiksuste vahel ning nende kire vene balleti vastu.

10,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 10 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Vladimir Fédorovski raamat “Vene balleti kulissidetagune ajalugu” on haarav uurimus, mis sukeldub vene balleti mõjuvõimu ja mõjukate seoste keerisesse 20. sajandil. Raamatus tuuakse esile unikaalsed ja isiklikud sidemed, mis ühendavad mitmeid olulisi ajaloolisi ja kunstilisi isiksusi, sealhulgas Venemaa viimast tsaari Nikolai II, Stalinit, Pablo Picassot, Guillaume Apollinaire’i, Jean Cocteau’d ja Igor Stravinskit.

Raamat avab ukse nende kuulsate isikute hingeellu ja näitab, kuidas vene balletist sai nende elu oluline osa. Näiteks tsaar Nikolai II armastus kuulsa baleriini Mathilda Kšessinskaja vastu peegeldub tema poliitiliste vigade ja otsuste vastu, samal ajal kui Stalini puhastuskampaania algas ajal, mil suur juht kohtus ühe Suure Teatri tähega. Picasso muutis oma maalimisstiili pärast kohtumist Djagilevi balletitrupi tantsijanna Olga Hohlovaga.

Raamat tugineb seni avaldamata dokumentidele ja artistide ning poliitikute mälestustele, mis heidavad valgust vene balleti kirele ja selle mõjule kultuuri ja ajaloo käigule. Autor avab vene balleti tähendust ja mõju Vene-Prantsuse kultuurisidemetele ning kuidas see tugevdas nende suhteid.

Vladimir Fédorovski, Vene kirjanik ja esseist, kes oli Gorbatšovi ajal diplomaat, toob lugejateni põneva ja ajalooliselt rikka teose, mis süveneb kunstnike ja poliitikategelaste vahelistesse seostesse ja suhetesse vene balletiga. Raamat avab uksed vene balleti kulisside taha ning näitab, kuidas see kunstivorm mõjutas ja kujundas 20. sajandi ajalugu ja kultuuri.

Lisainfo

Kaal 0,202 kg
Mõõtmed 21 × 14 × 1 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2004

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

151

ISBN

9985663659

Ostukorv