Vanem Edda

Vanem Edda on germaanlaste mütoloogiliste ja kangelaslaulude kogumik, mis on jõudnud meieni islandlaste vahendusel. See esindab Põhjamaa muistseid pärimusi ja on oluline kirjandusteos, mis sisaldab kunagist Põhjala rahvatarkust ja kirjutamiskunsti.

15,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300248 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Vanem Edda on kogumik germaanlaste mütoloogilisi ja kangelaslaule, mis on jõudnud meieni läbi aegade tänu islandlaste vahendusele. See teos ei kajasta mitte ainult Islandi rahva pärandit, vaid ka teiste Skandinaavia rahvaste ja laiemalt kogu germaanlaste kultuuripärandit. Vanem Edda on unikaalne kogumik, mis annab ülevaate Põhjamaa muistsetest pärimustest, mütoloogiast ning kangelastest.

Kogumiku sisu põhineb käsikirjadel ja suulistel traditsioonidel, mis on aja jooksul põlvest põlve edasi antud ning lõpuks kirjalikult talletatud. Need laulud ja lood kajastavad germaani kultuuri ja mütoloogiat, olles oluliseks allikaks mõistmaks muistset Põhjala maailma ja selle uskumusi.

Vanem Edda on mitmekülgne teos, mis sisaldab mütoloogilisi jumalate ja kangelaste lugusid ning annab ülevaate muistsetest kombestest ja tarkusest. See on oluline osa Põhjamaa kirjanduspärandist ja aitab mõista germaanlaste kultuuri ja ajalugu. Raamat on suurepärane valik neile, kes on huvitatud Põhjala mütoloogiast, ajaloost ja kirjandusest ning soovivad süveneda muistsete lugude maailma.

Lisainfo

Kaal 0,791 kg
Mõõtmed 26 × 20 × 2,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1970

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

246

Seisukord

Hea

Ostukorv