Vanasõnaraamat

Vanasõnaraamat on põhjalik väljaanne, mis tutvustab üle 15 000 Eesti vanasõna, pakkudes nende päritoluandmeid ja akadeemilisi viiteid. See raamat on suurepärane ressurss kõigile, kes soovivad uurida Eesti rahvapärimust ja vanasõnade maailma.

10,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Vanasõnaraamat on väärtuslik väljaanne, mis viib lugeja Eesti rahvapärimuse ja vanasõnade rikkalikku maailma. Raamatu lehekülgedel on üle 15 000 sisuliselt süstematiseeritud ehtsat Eesti vanasõna. See muljetavaldav valik põhineb Fr. R. Kreutzwaldi nimelise Kirjandusmuuseumi hoiul oleva vanasõnade koondkartoteegi ainetel, mis on üks olulisemaid allikaid Eesti vanasõnade uurimisel.

Iga vanasõna on varustatud päritoluandmetega, mis aitavad mõista sõna tausta ja päritolu. Lisaks on viited eesti vanasõnade akadeemilisele väljaandele ning Kirjandusmuuseumi koondkartoteegi tüübinumbritele. See muudab vanasõna leidmise ja uurimise lihtsaks ja tõhusaks.

Tekstide redigeerimisel on püütud säilitada iga vanasõna originaalne murdelisus, aidates säilitada nende autentsust ja traditsioonilist väärtust. Selle raamatu sissejuhatuses selgitatakse vanasõnažanri tunnuseid ja antakse lugejale ülevaade eesti vanasõnade publitseerimise ajaloost.

Vanasõnaraamat on suurepärane ressurss kõigile, kes soovivad uurida Eesti rahvapärimust ja avastada rikkalikku vanasõnade pärandit. Olgu tegemist keeleuurijate, folkloristide, õpilaste või lihtsalt rahvapärimuse huvilistega, see raamat pakub põhjalikku ülevaadet Eesti vanasõnadest ja nende päritolust.

Lisainfo

Kaal 1,018 kg
Mõõtmed 22,5 × 18 × 4 cm
Autor

, ,

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1984

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

623

Seisukord

Hea

Ostukorv