Üksi ja ühes: mnemograafia

“Üksi ja ühes” on akadeemik Hans Trassi mälestusteraamat, kus autor jagab lugusid oma elust ja pika teadlaskarjääri sündmustest. Raamat annab ülevaate nõukogudeaegse Tartu ülikooli vaimsest ja poliitilisest kliimast ning sisaldab ka autori luuletusi.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400237 Kategooriad: , ,

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

“Üksi ja ühes” on emotsionaalne ja sügav raamat akadeemik Hans Trassi mälestustest ja elukogemustest. Autor, bioloogiadoktor ja akadeemik Hans-Voldemar Trass, sündinud 1928. aastal, annab lugejatele ainulaadse võimaluse heita pilk tema pika ja viljaka teadlaskarjääri, aga ka tema isikliku elu erinevatele aspektidele.

Raamatu lehekülgedel avaneb maailm, kus ühinevad teadus, kultuur, poliitika ja isiklikud kogemused. Lisaks autori enda elulugudele saab lugeja tutvuda nõukogudeaegse Tartu ülikooli vaimse ja poliitilise kliimaga ning “laulu revolutsiooni” mõjuga. Autori sõnadega kantakse lugeja tagasi minevikku ja pakutakse võimalust mõista tolleaegseid sündmusi ning nende mõju Eestile.

Lisaks teadlase ja poliitiku rollile on “Üksi ja ühes” ka kultuuriline teekond. Hans Trass meenutab oma osalust “Vanemuise” teatrilaval ning raamatu lõpus leiduvad ka tema enda loodud luuletused, mida autor nimetab tagasihoidlikult “värsikatseteks.”

Raamatus on ka väljavõtted autori reisikirjadest, kus ta kirjeldab oma seiklusi Kamtshatkast Siberini ja Kanadani. Need reisikirjad lisavad raamatule rikkaliku ja seiklusrohke mõõtme.

“Üksi ja ühes” on lugemine nii neile, kes tunnevad huvi Eesti ajaloo ja kultuuri vastu, kui ka neile, kes soovivad heita pilgu ühe märkimisväärse teadlase ja isiksuse elule ning kogemustele. See raamat kõnetab nii mälestuste kui ka luule ja reisikirjade armastajaid, tuues lugejani rikkaliku ja mitmekülgse loo elust iseenda ja teiste ümber.

Lisainfo

Kaal 0,392 kg
Mõõtmed 21,5 × 14,2 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2002

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

253

Sari

ISBN

9985878620

Ostukorv