Tuhat üks ööd. 1. : valitud lugusid

Tuhat üks ööd. 1. kd.: valitud lugusid on kaasahaarav jutukogu, mis tutvustab lugejatele Araabia pärimusjutte ja selle kultuuripärandi imelist maailma. Esimene köide keskendub meresõitja Sindbadi lugudele ja mõnele teisele kaasakiskuvale jutule, tuues esmakordselt eesti keelde tõlgitud versioonina Sindbadi seiklused.

7,50 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 7 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300616 Kategooria:

Kirjeldus

Tuhat üks ööd (Alf Laila wa-Laila) on kogu, mis on muutunud Euroopa jaoks Araabia kirjanduse sümboliks. See jutukogu esindab ammuse Abbassiidide kalifaadi kultuuri ja pärandit, mis ulatus kunagi Marokost Indiasse. Ehkki selles leidub sageli õukonna suurnikke, on 1001 ööd eelkõige lihtrahva raamat. Lood on pärit erinevatest ajastutest ja nende jutustajad, tuntud kui ravid, olid sageli lihtrahva esindajad. Lood on täis fatalismi, samas ka leidlikkuse, julguse ja ettevõtlikkuse ülistust. Need jutud võivad olla nii lihtsa ja asjaliku jutustuslaadiga kui ka lopsaka ja õilmitseva stiiliga, mis on saanud inspiratsiooni Pärsia kirjandusest.

Tuhat üks ööd on võrreldes paljude teiste lühijuttude kogumikega erakordne oma leidlikkuse ja oskusliku meelelahutuse poolest. Need jutud räägivad lugusid, mis rahuldavad kõige fantastilisemaid ja ekstravagantsemaid mõttetujusid, sidudes need elu püsiväärtustega.

Euroopas on 1001 ööd kuulsust kogunud tänu prantslasele Antoine Gallandile, kelle tõlge ja väljaanne 18. sajandi alguses muutus suureks hitiks ja tõlgiti kiiresti mitmesse Euroopa keelde.

See raamat sisaldab esimese köite Meresõitja Sindbadi lood tõlget, mis on esmakordselt saadaval eesti keeles. Lisaks Sindbadi seiklustele sisaldab see kogumik ka teisi valitud jutte, mille tõlge on uuendatud ja mis on pärit 1984. aastal ilmunud kaheköitelisest väljaandest.

Tuhat üks ööd. 1. kd.: valitud lugusid on tõeliselt kaasahaarav ja hariv jutukogu, mis võimaldab lugejatel avastada Araabia kultuuri aaret ja seiklusi, tuues samal ajal esile nende lugude ajatuse ja universaalsuse.

Lisainfo

Kaal 0,905 kg
Mõõtmed 24,5 × 17 × 4,5 cm
Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1984

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

544

Seisukord

Hea

Ostukorv