Suguvõsa viimane

Pavel Jasienica raamat “Suguvõsa viimane” toob lugejani põneva käsitluse viimase Jagellooni kuninga, Stefan Batory abikaasa Anna Jagiellonka (1523-1596) elust ja ajastust. See intrigeeriv teos käsitleb Anna elukäiku ajal, mil Poola-Leedu ajalugu oli tihedalt põimunud Eesti ajalooga.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Raamat keskendub Anna Jagiellonka keerulisele ja omamoodi traagilisele saatusele. Ehkki teda ei peetud ilusaks naiseks, kompenseeris ta selle tarkuse ja arukusega. Ta oskas ja suutis ära oodata oma tähetunni ning mängis olulist rolli 16. sajandi Euroopa kuningakodades valitsenud poliitilistes suhetes ja intriigides.

Lisaks Anna loole toob raamat lugejani pilgu 16. sajandi Euroopa kuningakodade kommetele ja poliitilistele suhetele, mis tihtipeale tunduvad kriminaalse maiguga. Samuti avab see raamat kõrgest soost naiste saatuse, kes sünnist alates heideti halastamatute tehingute ja poliitiliste mängude keerisesse.

Pavel Jasienica loob haarava pildi sellest, kuidas võimsad suguvõsad ja ajaloolised sündmused mõjutasid ühe naise elu ning kuidas ta suutis leida oma koha ajaloos. “Suguvõsa viimane” on kütkestav lugemine ajaloohuvilistele, kes soovivad mõista 16. sajandi Euroopa keerulist poliitilist ja kultuurilist konteksti ning ühe naise kustumatu jälge selles.

Lisainfo

Kaal 0,398 kg
Mõõtmed 22 × 15 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2006

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

255

ISBN

9789949415649

Ostukorv