-25%

Sookurg

Raamat avab uksed Eesti rikkaliku linnustiku ühe erakordse esindaja, sookure maailma. Autorikvartett Aivar Leito, Jüri Keskpaik, Ivar Ojaste ja Jaak Truu on koostanud põhjaliku teose, mis kõnetab nii teadlasi kui loodushuvilisi.

Original price was: 22,00 €.Current price is: 16,50 €.

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 16 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Sookurg – Aivar Leito, Jüri Keskpaik, Ivar Ojaste, Jaak Truu

Raamat avab uksed Eesti rikkaliku linnustiku ühe erakordse esindaja, sookure maailma. Autorikvartett Aivar Leito, Jüri Keskpaik, Ivar Ojaste ja Jaak Truu on koostanud põhjaliku teose, mis kõnetab nii teadlasi kui loodushuvilisi. Teos haarab enda alla sookure pesitsus- ja rändeasurkonnad Eestis, pakkudes läbilõiget selle märkimisväärse linnuliigi elust ja olust.

Sookurg on jagatud kaheksasse peatükki. Iga peatükk tõmbab lugeja sügavamale sookure uurimistulemustesse Eestis, alates pesitsemisest ja rändest kuni arvukuse, leviku ning sulgimiseni. Teose lõpus leiab kasutatud kirjanduse loetelu ja ingliskeelne kokkuvõte, mis aitab rahvusvahelistel huvilistel Eesti sookure-uuringutega kursis olla.

Visuaalselt kaunis trükis rikastab lugejat 129 joonistuse ja 65 foto kaudu, esitledes sookurgi erinevatest vaatenurkadest. See värvikirev liigimonograafia annab ülevaate sookure uurimisloo arengust ja kaitsemeetmetest Eestis, muutes teose väärtuslikuks allikaks ornitoloogidele, looduskaitsetöötajatele ja keskkonnateadlikele lugejatele.

Kokkuvõtvalt on raamat mitte ainult silmaringi avardav teos, vaid ka kaasahaarav visuaalne rännak, mis toob Eesti linnustiku pärlid lugejateni.

Lisainfo

Kaal 0,536 kg
Mõõtmed 24 × 17 × 2 cm
Autor

, , ,

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2005

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

191

ISBN

9985830644

Ostukorv