Prolegomena – Immanuel Kant – igale tulevasele metafüüsikale

Immanuel Kanti raamat Prolegomena igale tulevasele metafüüsikale, mis on võimeline esinema teadusena on filosoofia põhiküsimuste kokkuvõttev esitus ja sissejuhatus Kanti filosoofiasse. Raamat keskendub peamiselt Puhta mõistuse kriitika põhiprobleemide selgitamisele, kuid sisaldab ka poleemikat Kanti kaasaegsete arvustajatega.

20,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 20 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Immanuel Kanti raamat Prolegomena igale tulevasele metafüüsikale, mis on võimeline esinema teadusena on oluline teos, mis toimib sissejuhatuse ja ülevaateni Kanti filosoofias. See teos ilmus esmakordselt 1783. aastal Riias ja annab lugejatele kokkuvõtte peamistest filosoofia põhiküsimustest, millele Kant oma filosoofias keskendus.

Raamat sai alguse Kanti soovist selgitada oma varasema teose Puhta mõistuse kriitika põhiprobleeme, kuna mitmed retsensendid ei olnud seda õigesti mõistnud. Prolegomena keskendub eriti kategooriate transtsendentaalsele deduktsioonile, see tähendab küsimusele, kuidas on võimalik, et mõisted ja kategooriad suhestuvad objektidega aprioorselt, sõltumata kogemusest. See on filosoofiline probleem, mis uurib, kuidas mõtlemise subjektiivsed tingimused võivad omada objektiivset tähendust.

Raamat mitte ainult ei anna ülevaadet Puhta mõistuse kriitika peamistest tulemustest, vaid sisaldab ka poleemikat Kanti kaasaegsete arvustajatega, kes esitasid ekslikke väiteid tema filosoofia kohta. Kanti eesmärk oli selgitada ja kaitsta oma filosoofiat ning kummutada valeväited.

Prolegomena on ka oluline metodoloogilisest vaatenurgast, kuna erinevalt Puhtast mõistuse kriitikast, mis järgis sünteetilist meetodit, kasutab see raamat analüütilist meetodit. See muudab selle teose oluliseks sissejuhatuseks Kanti filosoofiasse ning aitab lugejatel paremini mõista tema mõtteid ja ideid.

Lisainfo

Kaal 0,21 kg
Mõõtmed 17,3 × 12,5 × 1,6 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1982

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

196

Seisukord

Väga hea

Ostukorv