Mootorrattapäevik: Reisimärkmed on Ernesto Che Guevara sügavalt isiklik lugu, mis valgustab tema teekonda noorest arstitudengist maailma üheks mõjukaimaks revolutsionääriliseks figuuriks. 1952. aasta jaanuaris alustas Guevara koos sõbra Alberto Granadoga matka, mis viiks nad läbi Lõuna-Ameerika mitmekesise maastiku ja kultuuri. See reis ei olnud mitte ainult seiklus, vaid ka õppetund, mis avas noore Guevara silmad ümbritseva maailma ebavõrdsuse ja ebaõigluse suhtes.
Läbi vahetute kohtumiste, karmide töötingimuste ja leeprahaigete abistamise Peruus, hakkas Guevara mõistma, et Lõuna-Ameerika rahvaste kannatused on sügavalt juurdunud majanduslikus ebavõrdsuses ja poliitilises allasurumises. Raamat pakub elavaid kirjeldusi ja südantsoojendavaid lugusid inimestest, keda nad kohtusid, ja väljakutsetest, millega nad silmitsi seisisid, sealhulgas rahaline kitsikus, mis sundis neid töötama mitmesugustel juhutöödel.
Guevara kirjutis on otsekohene ja kaasahaarav, tuues lugejani tema sisemised mõtisklused ja arengu radikaalseks mõtlejaks, kes uskus, et ainult revolutsioon suudab tuua kaasa tõelise muutuse. Tema kohtumised ja kogemused sellel reisil olid määrava tähtsusega, viies ta kokku Fidel Castroga ja määrates tema tee revolutsioonilise liidrina Kuubas, Kongos ja lõpuks Boliivias.
Mootorrattapäevik on mitte ainult ajalooline dokument, vaid ka sügavalt inimlik lugu avastamisest, kaastundest ja pühendumusest ideaalidele. Guevara jutustus on elav meeldetuletus sellest, et suured muutused algavad sageli isiklikest kogemustest ja veendumustest. Raamatu lõpus toob Guevara välja oma kuulsa fraasi Boliivias, kus ta hukati, demonstreerides tema kompromissitut suhtumist oma põhimõtetesse ja revolutsiooni.
Ernesto Che Guevara Mootorrattapäevik: Reisimärkmed on väärtuslik lugemine kõigile, kes on huvitatud ajaloost, revolutsioonilisest mõtteviisist ja inimese võimest mõjutada maailma enda ümber. See on lugu julgusest, eneseavastusest ja pühendumisest, mis kõnetab lugejaid üle kogu maailma.