Mis on sotsioloogia?

Kas soovite avastada sotsioloogia sügavusi läbi silmapaistva mõtleja Norbert Eliase pilgu? Norbert Eliase sotsioloogiline meistriteos “Mis on sotsioloogia?” äratab elule sotsiaalsed mõisted, pannes need uuel viisil mõtlema ja mõistma. See raamat ei ole tavaline sotsioloogiaõpik; see on sotsioloogilise mõtlemise revolutsioon, mis algab sotsioloogia kesksete mõistete – indiviidi ja ühiskonna – kriitilise analüüsiga. Eliase raamat kutsub lugejaid mõtlema ühiskonnale, indiviidile ja nende omavahelistele suhetele täiesti uuel tasandil.

14,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 14 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400017 Kategooriad: , , ,

Kirjeldus

Mis on sotsioloogia? 2013 / Norbert Elias

“Sotsioloogia on teadusharu, mis uurib inimühiskonna toimimist ja inimeste vahelisi suhteid. Kuid Saksa sotsioloogi Norbert Eliase silmis vajas sotsioloogia uut vaatenurka. Tema raamat “Mis on sotsioloogia?” ei ole lihtsalt sotsioloogiaõpik, mis tutvustab teadusharu keskseid mõisteid. Selle asemel alustab Elias sotsioloogia kesksete mõistete, nagu “indiviid” ja “ühiskond,” lammutamisega, avades lugejatele uue viisi mõelda ja mõista sotsioloogiat.

Elias vaatleb sotsioloogia mõisteid, sealhulgas “ühiskonda” ja selle olulisi komponente, näiteks “perekonda,” “kooli,” “tööstust,” “maad” ja “süsteemi,” uues valguses. Ta näitab, kuidas need mõisted võivad muutuda abstraktseteks ja kaugenenud ideedeks reaalsusest ning kuidas sotsioloogia võib aidata meil tuua need mõisted tagasi igapäevaellu. Elias rõhutab, et sotsioloogia peaks aitama meil mõista, kuidas inimesed ja ühiskond tegelikult toimivad, mitte muutuma akadeemiliseks teoreetiliseks mõtteharjutuseks.

“Kas soovite mõista sotsioloogiat uuel viisil? Kas soovite näha, kuidas sotsioloogia saab aidata meil mõista maailma enda ümber? Norbert Eliase “Mis on sotsioloogia?” on teie jaoks revolutsiooniline teos, mis viib teid sotsioloogia sügavustesse ja julgustab teid uutmoodi mõtlema. Elias ei karda seada kahtluse alla sotsioloogia põhialuseid ning julgustab lugejaid kahtlema ja uurima sotsiaalsete mõistete olemust ja päritolu.”

Eestikeelne väljaanne on rikastatud Åbo Akademi ülikooli sotsioloogiaprofessori Mikko Lagerspetzi saatesõnaga, mis aitab lugejatel paremini mõista raamatu konteksti ja olulisust sotsioloogia valdkonnas.”

Lisainfo

Kaal 0,36 kg
Mõõtmed 23 × 15,5 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2013

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

212

Ostukorv