Minu vend Tõnis

“Minu vend Tõnis” on liigutav lugu kirjanik Tõnis Lehtmetsa elust ja loomingust, mille on kirja pannud tema õde Hinge Kaljund. Raamat käsitleb nende noorust, Tõnise õpinguid Tartu ülikoolis, tema karjääri ajakirjanikuna ja kirjanikuna ning paljusid teisi olulisi sündmusi Tõnise elus. Raamat annab lugejale ülevaate Tõnis Lehtmetsa elust ja tööst, vaadatuna läbi tema loominguliste saavutuste.

5,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 5 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400249 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

“Minu vend Tõnis” on liigutav lugu kirjanik Tõnis Lehtmetsa elust ja loomingust, mille on kirja pannud tema õde Hinge Kaljund. Raamat toob lugejani kogu selle kirjandusliku talendi ja isiksuse, mis oli Tõnis Lehtmets.

Raamatus jälgitakse Tõnise ja Hinge ühist noorust Lääne-Virumaal Luusika külas, kus nad jagasid palju mälestusi ja kogesid elu esimesi katsumusi. Samuti antakse ülevaade Tõnise õpinguaastatest Tartu ülikoolis, kus ta arenes kirjanduslikuks andekuseks, mis hiljem kandus tema loomingusse.

Raamat keskendub ka Tõnise karjäärile ajakirjanikuna ja kirjanikuna. Lugejad saavad teada tema tööst kirjandusliku maailma nurgakivina ja kuidas tema teosed mõjutasid lugejaid. Kirjeldatud on olulisi sündmusi Tõnise elus, mis mõjutasid tema loomingut ja mõtteviisi.

Lisaks Tõnise elule keskendub raamatu teine osa Luusiku küla ning Lehtmetsade suguvõsa ajaloole, mis annab lugejale parema arusaama Tõnis Lehtmetsa päritolust ja mõjudest tema loomingule.

“Minu vend Tõnis” on südantliigutav portree kirjanikust ja inimesest Tõnis Lehtmetsast, mis toob esile tema tähtsuse Eesti kirjandusmaastikul ning annab ülevaate tema elust ja tööst, kuna seda on näinud tema lähedasimad pereliikmed.

Lisainfo

Kaal 0,19 kg
Mõõtmed 21 × 15 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2010

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

158

ISBN

9789949904150

Ostukorv