Kuningamäng ärkamisaja koidikul

Kuningamäng ärkamisaja koidikul on haarav raamat, mis heidab pilgu Eesti ühiskonna kujunemisloole 18. ja 19. sajandil Liivimaa kubermangus. Autor Aldur Vunk kasutab pärisorjuslike talupoegade kaardimängu Kuningamäng kui sümbolit, et esitleda erinevate eluvaldkondade inimeste rolle sel perioodil. Raamat tõstab esile nii lihtsate kui erakordsete inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse.

14,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 14 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Kuningamäng ärkamisaja koidikul on paeluv teos, mis viib lugeja tagasi 18. ja 19. sajandi Liivimaa kubermangu, et uurida Eesti ühiskonna kujunemisloo olulisi hetki. Autor Aldur Vunk kasutab pärisorjuslike talupoegade kaardimängu Kuningamäng kui meisterlikku sümbolit, et kujutada erinevate eluvaldkondade inimeste rolle sel keerukal perioodil.

Raamat keskendub viiele põhikujule, keda nimetatakse mängus kuningaks, kindraliks, kubjaseks, vanemaks talupojaks ja nooremaks talupojaks. Need nimetused saavad reaalselt elanud perekondadest pärit inimeste koondkujudeks. Autor esitab nende inimeste lood ja panuse Eesti ühiskonna arengusse nii individuaalsel kui ka kollektiivsel tasandil.

Kuningamäng ärkamisaja koidikul avab lugejatele Eesti ajaloo keerukuse ja mitmekihilisuse. Raamat annab huvitava ülevaate, kuidas erinevad inimesed ja perekonnad mõjutasid ühiskondlikke muutusi ja aitasid kujundada Eesti rahvuslikku identiteeti.

Aldur Vunk, filosoofiadoktor ja raamatu autor, pakub põnevat pilku minevikku, tuues esile nii tavaliste talupoegade kui ka erakordsete isikute panuse Eesti ärkamisajastu algusaastatel. Kuningamäng ärkamisaja koidikul on kaasakiskuv lugemine ajaloo ja kultuuri huvilistele ning kõigile neile, kes soovivad paremini mõista Eesti ühiskonna kujunemist sel olulisel perioodil.

Lisainfo

Kaal 0,416 kg
Mõõtmed 25 × 17 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2012

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

191

ISBN

9.78995E+12

Seisukord

Hea

Ostukorv