Kui raudne eesriie rebenes

Eduard Ševardnadze mälestustes avaneb vaade tema erakordsele elule Nõukogude Liidu ja Gruusia juhtivatel positsioonidel. Raamatus kajastuvad olulised poliitilised sündmused ja kohtumised maailma juhtfiguuridega, tehes sellest asendamatu teose 20. sajandi lõpu ajaloohuvilistele. Hans-Dieter Genscheri sõnul on see Ševardnadze poliitiline testament.”

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Kui raudne eesriie rebenes / Eduard Ševardnadze

Eduard Ševardnadze, kes sündis 1928. aastal Lääne-Gruusias Mamatis, alustas oma karjääri Gruusia NSV erinevates poliitilistes organites. Ta saavutas märkimisväärse positsiooni, kui sai 1964. aastal Gruusia siseministriks ja hiljem, 1972. aastal, Gruusia Kommunistliku Partei esimeseks sekretäriks. Kui 1985. aastal tõusis ta Nõukogude Liidu välisministriks, sai temast perestroika toetaja ja uue välispoliitika pioneer.

Ševardnadze mängis olulist rolli Saksamaa taasühendamises koos Hans-Dieter Genscheriga 1989.-1990. aastal. Kuigi ta astus 1990. aastal välisministri ametikohalt tagasi, jätkas ta oma poliitilist karjääri Gruusias kõigepealt riiginõukogu esimehena ja hiljem presidendina kuni 2003. aasta novembrini.

Ševardnadze oli aktiivne Gruusia NATO liikmeks saamise ja lääneliku orientatsiooni edendamisel. Tema isiklikud mälestused annavad sügava ülevaate tema poliitilisest teest ja rahvusvahelise poliitika hetkedest. Ta kirjeldab oma kogemusi, edusamme, tagasilööke ja kohtumisi globaalsete liidritega.

Saksa keelest tõlkinud Ilme Rebane

Toimetanud Reeli Ziius

Kujundanud Tiina Sildre

Lisainfo

Kaal 0,562 kg
Mõõtmed 22,5 × 15 × 3 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2009

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

294

ISBN

9789985666067

Ostukorv