Jakob Hurda elu ja töö

“Jakob Hurda elu ja töö” raamat pakub sügavat sissevaadet ühe Eesti rahvusliku suurkuju elukäiku ning tegevust. Autor Aleksander Mohrfeldt-Mäevälja, kes oli Hurda õpilane ja hilisem väimees, annab meile personaalse ja lähedase pilgu sellele erakordsele isiksusele. See raamat avab Hurda tegevuse mitmekülgsuse, valgustades tema rolli nii Eesti koolisüsteemi, koguduse kui ka akadeemilise teaduse edendamisel.

18,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 18 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

“Jakob Hurda elu ja töö” on haarav raamat, mis juhatab lugeja Jakob Hurda (1836–1907) elukäigu ja tegevuse sügavatesse radadesse. Autor, Aleksander Mohrfeldt-Mäevälja, oli ise Hurda õpilane ja hiljem väimees, mistõttu annab ta meile unikaalse võimaluse mõista Hurda isikut ja pärandit läbi lähedaste silmade.

Raamat heidab valgust sellele, kuidas Hurdast sai Eesti rahvusliku liikumise ikoon ja kuidas tema tegevus mõjutas oluliselt Eesti kultuuri ja haridust. Eriti huvitav on Hurda roll Peterburi-eestlaste hulgas, kus ta tegutses aktiivselt eesti koolide, koguduse ja akadeemilise teaduse edendamisel.

Autori lugu Hurda elust ja tööst on kirglik ja isiklik. See toob lugejani mitte ainult faktid ja sündmused, vaid ka emotsioonid ja inimliku mõõtme sellele suurele rahvuslikule ikoonile. Raamatus on ka palju haruldasi fotosid ja dokumente, mis aitavad visualiseerida Hurda aega ja tema mõju Eestile.

“Jakob Hurda elu ja töö” on raamat kõigile, kes huvituvad Eesti ajaloost, kultuurist ja haridusest. See on avastuslik ja hariv lugemine, mis aitab mõista üht Eesti rahvusliku liikumise suurkuju ning tema jälge meie kultuuris.

Lisainfo

Kaal 0,581 kg
Mõõtmed 21 × 14,5 × 4 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2007

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

443

Sari

ISBN

9789985772119

Ostukorv