Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus

Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus, autor Erkki Tuomioja, avab haarava vaate Eesti esimese iseseisvusperioodi murrangulistele sündmustele ja poliitilisele maastikule. Raamatus keskendutakse Jaan Tõnissoni eluloole, kuid laiemalt uuritakse ka Eesti ajalugu ning Soome paralleelseid sündmusi ja poliitilisi otsuseid samal perioodil.

Tegemist on paeluva ja sügavuti mineva biograafiaga, mis visandab huvitavaid seoseid geograafia, naabrussuhete, isiksuste ja ajalooliste sündmuste vahel.

20,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 20 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus – Erkki Tuomioja

Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus, autor Erkki Tuomioja, on kaasakiskuv raamat, mis valgustab Eesti esimese iseseisvusperioodi olulisi hetki ja isikuid. Tõnu Tõnissoni, kui ühe peamise Eesti iseseisvuse eest võitleja, elu ja tegevus on raamatus esiplaanil, ent see raamat ei piirdu ainult tema elulooga.

Autor Erkki Tuomioja viib lugeja kaasa selle aja murrangulistele sündmustele, poliitilistele intriigidele ja konfliktidele, tuues paralleelselt sisse ka Soome ajaloo ja poliitilise arengu. Erinevate isiksuste nagu Konstantin Päts ja Jaan Tõnisson teekonnad ja nende suhted on raamatus põimitud hoolikalt läbi Eesti ja Soome ajaloo konteksti.

Raamat süveneb sellesse, kuidas geograafia, naabrussuhted, poliitikute isikuomadused ja paljud muud pisiasjad mõjutavad suuresti ajaloo käiku ja riikide arengut. Erkki Tuomioja rikastab teost oma huvitavate tõlgenduste ja analüüsidega, tuues esile, kuidas erinevad faktorid kujundasid ajaloolisi sündmusi ja mõjutasid riikide käekäiku.

Autor Erkki Tuomioja, tuntud Soome poliitik ja kirjamees, on varasemalt kirjutanud mitmeid raamatuid, millest üks, Õrnroosa. Hella Wuolijoe ja Salme Dutti elu revolutsiooni teenistuses, võitis maineka Tieto-Finlandia auhinna Soome parima aime- ja õppekirjanduse eest. Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus jätkab tema kirjutamisega kvaliteetse ajaloolise kirjanduse valdkonnas.

Lisainfo

Kaal 0,6 kg
Mõõtmed 22 × 15 × 2,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2011

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

333

ISBN

9.78999E+12

Ostukorv