Heliseb-kõliseb…

“Heliseb-kõliseb…” on Teet Kallase esikromaan, mis esmakordselt ilmus 1972. aastal ja pälvis kiiresti suurt tähelepanu kirjandusmaailmas. Romaan jutustab bioloogiakandidaat Kaaro Neeme ja bussitäie loovisikute suvepäevi juunikuises Eestis. Teekond viib neid erinevatesse kohtadesse, kus kohtuvad erinevad inimesed ja nende omapärased tegevused. Samal ajal põimub sündmustik unenäolise ja võlumaailmaga ning selle eripäraste seadustega. Teos pakub julgust, vaimukust, satiiri ja uuenduslikkust, mis on erakordsed, eriti arvestades romaani kirjutamise ajastu konteksti – autor viibis sel ajal vanglas ja hullumajas.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400154 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Teet Kallase esikromaan “Heliseb-kõliseb…” on tõeliselt erakordne teos, mis esmakordselt nägi ilmavalgust 1972. aastal ja põhjustas kohe suurt elevust kirjandusmaailmas. Romaani sisu keskendub peategelase, bioloogiakandidaat Kaaro Neeme, ja bussitäie loovisikutest meelelahutajate – muusikute, kunstnike, lauljate – seiklustele mööda noorte suvepäevi juunikuises Eestis.

Selles road-movie stiilis romaanis viib autor lugejad kaunite Eesti maastike ja erinevate kohtade kaudu. Loo käigus kohtuvad tegelased erinevate inimeste ja nende omapäraste tegevustega. Ent paralleelselt reaalse maailmaga esitatakse ka unenäoline ja võlumaailm ning selle ainulaadsed seadused ja tegelased. Kaks maailma, reaalne ja unenäoline, põimuvad ning nende ühenduslüliks on salapärane Fantoom.

“Heliseb-kõliseb…” on eesti kirjanduse märkimisväärne saavutus, mis võlub oma julguse, vaimukuse, satiiri ja uuenduslikkusega. Eriti muljetavaldav on see, kui arvestada romaani kirjutamise ajastu konteksti – autor oli tol ajal korduvalt KGB eeluurimisvanglas ja ka hullumajas. Raamatu isikupärastavad tegelased, keda on lihtne ära tunda, annavad loole autentsuse ja ajastutruuduse.

Autori täiendavad joonelauseid kommentaarid ning põhjalik järelsõna Juku-Kalle Raidilt lisavad teosele täiendava mõõtme ja konteksti, aidates lugejatel veelgi paremini mõista selle murrangulise romaani tausta ja tähendust.

Lisainfo

Kaal 0,546 kg
Mõõtmed 22,5 × 15 × 3 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2008

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

522

ISBN

9789949442454

Ostukorv