Esimene Eesti: nomenklatuur ENSV-s ja hiljem

Esimene Eesti on põnev raamat ENSV ja hilisema Eesti elu nomenklatuurist, valitsejatest ja nende võimust, mis mõjutas ja mõjutab endiselt Eesti ühiskonda. Autor, Virkko Lepassalu, käsitleb Eesti poliitikuid, ärieliiti ja parteijuhte, avades nende elu ja omavahelised suhted.

10,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 10 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Esimene Eesti: nomenklatuur ENSV-s ja hiljem / Virkko Lepassalu

Esimene Eesti on haarav raamat, mis viib lugeja sügavale Eesti Nõukogude Sotsialistliku Vabariigi (ENSV) ja hilisema Eesti elu südamesse, keskendudes nomenklatuuri, valitsejate ja nende võimu analüüsimisele. Autor, Virkko Lepassalu, toob lugejate ette mõtlemapaneva uurimuse Eesti poliitilisest eliidist, ärieliidist ja parteijuhtidest ning nende mõjust ühiskonnale.

Raamat keskendub nomenklatuuri liikmetele, kes olid ENSV-s valitsejad, ja paljastab nende elu, omavahelised suhted ning võimu, mida nad omasid ja endiselt omavad. Autor uurib nomenklatuuri privileege, sealhulgas autode, maade ja majade omamist, ning küsib olulisi küsimusi nende tegeliku mõju ja jälje kohta Eesti ühiskonnas.

Esimene Eesti ei piirdu minevikuga, vaid näitab, kuidas nomenklatuuri liikmed ja nende võim mõjutavad endiselt Eesti elu. See raamat paljastab nomenklatuuri liikmete eluolu ja toimimise viisid, tuues esile nende püsivuse Eesti ühiskonnas. Autor väidab, et sellest nomenklatuuri ordust on raske välja astuda.

Kui soovite mõista Eesti poliitilist ja ühiskondlikku ajalugu ning nomenklatuuri rolli selles, siis on Esimene Eesti teile väärtuslik lugemine, mis aitab avada saladusi ja mõista Eesti elu sügavuti.

Lisainfo

Kaal 0,3 kg
Mõõtmed 21 × 14,5 × 3 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2011

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

208

ISBN

9.78995E+12

Seisukord

Väga hea

Ostukorv