Eesti raamatukunsti teke ja areng

Eesti raamatukunsti teke ja areng on põhjalik uurimus, mis valgustab eesti raamatu kujunduse ja väljanägemise evolutsiooni esimestest trükiväljaannetest kuni nõukogude perioodini. Autor Rein Loodus annab haarava ülevaate, kuidas eesti raamatukunst kujunes ja arenes, keskendudes eriti aastatele 1920-40, kui mitme maa graafika ja raamatukunsti kogemused sulandusid ning tekkis täiesti rahvuspärane eesti raamatugraafika.

6,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 6 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300178 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Eesti raamatukunsti teke ja areng on põnev ja sügavuti minev uurimus, mis avab ukse eesti raamatu visuaalse maailma arenguloole. Autor Rein Loodus viib lugeja teekonnale läbi aegade, alustades esimestest trükiväljaannetest ja jätkates nõukogude perioodini.

Uurimuse fookus on eriti suunatud aastatele 1920-40, kui eesti raamatukunst tõeliselt õitses. See periood oli märkimisväärne mitte ainult rahvusvahelise mõjutustegevuse tõttu, vaid ka seetõttu, et tol ajal kujunes täiesti rahvuspärane eesti raamatugraafika. Autor annab põhjaliku ülevaate sellest perioodist, paljastades erinevad suunitlused kunstis, alates jutustavast realismist kuni kubismi ja konstruktivismini.

Lisaks sellele vaatleb Rein Loodus kogu tolleaegset raamatukunstnikkonda, tuues esile olulised isikud ja nende panuse eesti raamatukunsti arengusse. Raamat süveneb kunstnikkonna mitmekesisusse, käsitledes erinevaid stiile ja suundi, mis kujundasid eesti raamatuid sellel viljakal perioodil.

Eesti raamatukunsti teke ja areng on mitte ainult uurimus, vaid ka ajalooline aken, mis avab vaatepildi eesti raamatukunsti ajaloost. See teos on hindamatuks ressursiks kunsti- ja raamatuhuvilistele, kes soovivad mõista ja süveneda eesti kultuuri rikkalikku minevikku. Las see raamat juhatab sind läbi kunstipärandi ja avastad koos autoriga eesti raamatukunsti imelise maailma!

Lisainfo

Kaal 0,655 kg
Mõõtmed 27 × 21 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1982

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

150

Seisukord

Väga hea

Ostukorv