Eesti raamatukunsti teke ja areng on põnev ja sügavuti minev uurimus, mis avab ukse eesti raamatu visuaalse maailma arenguloole. Autor Rein Loodus viib lugeja teekonnale läbi aegade, alustades esimestest trükiväljaannetest ja jätkates nõukogude perioodini.
Uurimuse fookus on eriti suunatud aastatele 1920-40, kui eesti raamatukunst tõeliselt õitses. See periood oli märkimisväärne mitte ainult rahvusvahelise mõjutustegevuse tõttu, vaid ka seetõttu, et tol ajal kujunes täiesti rahvuspärane eesti raamatugraafika. Autor annab põhjaliku ülevaate sellest perioodist, paljastades erinevad suunitlused kunstis, alates jutustavast realismist kuni kubismi ja konstruktivismini.
Lisaks sellele vaatleb Rein Loodus kogu tolleaegset raamatukunstnikkonda, tuues esile olulised isikud ja nende panuse eesti raamatukunsti arengusse. Raamat süveneb kunstnikkonna mitmekesisusse, käsitledes erinevaid stiile ja suundi, mis kujundasid eesti raamatuid sellel viljakal perioodil.
Eesti raamatukunsti teke ja areng on mitte ainult uurimus, vaid ka ajalooline aken, mis avab vaatepildi eesti raamatukunsti ajaloost. See teos on hindamatuks ressursiks kunsti- ja raamatuhuvilistele, kes soovivad mõista ja süveneda eesti kultuuri rikkalikku minevikku. Las see raamat juhatab sind läbi kunstipärandi ja avastad koos autoriga eesti raamatukunsti imelise maailma!