Mäeküla piimamees 1970 / Eduard Vilde

Eduard Vilde romaan Mäeküla piimamees jutustab vaese talupoja Tõnu loo, tema suhete keerdkäigud naise Mariga ning kokkupuute rikka mõisniku ja ühiskonna hierarhiaga. See on realistlik lugu, mis keskendub tegelaste sisemaailma sügavustele, väärikusele, valikutele ja elu keerulistele küsimustele.

5,50 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 5 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300009 Kategooria:

Kirjeldus

Eduard Vilde Mäeküla piimamees on realistliku kirjanduse meistriteos, mis toob lugejani sügavad karakterid, keerulised inimsuhted ja sotsiaalse hierarhia peegelduse 19. sajandi Eesti külamaastikul.

Romaani keskmes on vaene talupoeg Tõnu, kelle elu hakkab keerlema ümber tema naise Mari ja mõisniku. Tõnu on tegelane, kes üritab leida oma kohust ja identiteeti, püüdes samal ajal väärikana püsida. Maril on aga väga tänapäevane suhtumine, mis erineb oluliselt tavapärastest naisterollidest tol ajal. Lisaks nendele kolmele kesksele karakterile on raamatus palju teisi huvitavaid ja mitmekesiseid tegelasi.

Romaan uurib kokkuleppeid, moraali, inimeste eneseteadvust ja elu raskusi. See puudutab ka armukolmnurka, mille tagajärjed mõjutavad tegelaste saatust oluliselt. Vilde loodud dialoogid, kirjeldusoskus ja metafoorid rikastavad teksti ning annavad lugejale võimaluse kaasa elada tegelaste siseheitlustele ja rännakule iseenda tundmaõppimisel.

Kuigi Mäeküla piimamees on kirjutatud üle sajandi tagasi, on selles palju elemente, mis on ka tänapäeval aktuaalsed ja haaravad lugeja tähelepanu. See on raamat, mis paneb lugeja mõtlema väärtuste, moraali ja elu valikute üle ning pakub emotsionaalset ja intellektuaalset naudingut.

Eduard Vilde oli Eesti kirjanduse tuntud realistliku proosakirjanik ja tema oskus luua elavaid tegelasi ning kujutada nende psühholoogilist arengut teeb temast ühe olulisema Eesti kirjanduse panustaja. Mäeküla piimamees on raamat, mis peaks kindlasti köitma nii uusi kui ka juba tuttavaid lugejaid, pakkudes neile väärtuslikku lugemiselamust ja mõtlemisainet.

Lisainfo

Kaal 0,13 kg
Mõõtmed 20 × 12,8 × 1 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

1970

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

152

Seisukord

Hea

Ostukorv