Aeg antud elada, aeg antud surra

Erich Maria Remarque’i haarav romaan Aeg antud elada, aeg antud surra viib lugeja tagasi Teise maailmasõja süngetele päevadele ning räägib kahe noore inimese traagilisest loost. Sõdur Graeber ja tütarlaps Elisabeth seisavad vastu fašismi koletistele ning nende traagika kujutab endast sügavamat üldistust kõigi nende inimeste kannatustest, kes pidid elama totalitaarse režiimi õudsetes tingimustes. Remarque avab lugeja silmad tuimuse, ükskõiksuse ja orjameelsuse ees, mis suruvad maha südametunnistuse, au ja vabaduse.

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300158 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Aeg antud elada, aeg antud surra on teos, mis viib meid tagasi Teise maailmasõja aega ning süveneb kahe noore inimese, sõdur Graeberi ja tütarlaps Elisabethi traagilisse saatusesse. Erich Maria Remarque kirjutab selle romaani lihtsas ja rahvapärases keeles, kasutades lühikesi ja nappe lauseid, mis annavad lugudele sügavuse ja intensiivsuse. See raamat on rohkem kui lihtsalt kahe inimese lugu; see on üldistus kõigi nende inimeste tragöödiast, kes pidid elama fašismi ja totalitarismi õudsetes varjus.

Remarque’is näeme teravalt, kuidas tuimus ja ükskõiksus, truualamlikkus ja kurjuse aktsepteerimine suruvad maha inimeste südametunnistuse, au ja vabaduse. Ta kritiseerib nii otsekoheselt kui ka kaudselt fašismi ja imperialismi mõju maailmale ning näitab julmalt sõja kaasnenud kuritegusid ja nurjatusi, eriti Nõukogude Liidus, mille all hitlerlik Saksamaa tegutses. Remarque’i teos on äärmiselt oluline ja mõtlemapanev, tuletades meile meelde sõja ja totalitarismi õudusi ning hoiatades meid nende tagajärgede eest, kui me ei seisa vastu inimkonna pimedamale poolele. See raamat kohustab meid mõtlema ja järele mõtlema, jättes jälje südamesse, mis ei kao kunagi.

Lisainfo

Kaal 0,283 kg
Mõõtmed 17,5 × 12 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1959

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

476

Seisukord

Hea

Ostukorv