Immanuel Kanti raamat Prolegomena igale tulevasele metafüüsikale, mis on võimeline esinema teadusena on oluline teos, mis toimib sissejuhatuse ja ülevaateni Kanti filosoofias. See teos ilmus esmakordselt 1783. aastal Riias ja annab lugejatele kokkuvõtte peamistest filosoofia põhiküsimustest, millele Kant oma filosoofias keskendus.
Raamat sai alguse Kanti soovist selgitada oma varasema teose Puhta mõistuse kriitika põhiprobleeme, kuna mitmed retsensendid ei olnud seda õigesti mõistnud. Prolegomena keskendub eriti kategooriate transtsendentaalsele deduktsioonile, see tähendab küsimusele, kuidas on võimalik, et mõisted ja kategooriad suhestuvad objektidega aprioorselt, sõltumata kogemusest. See on filosoofiline probleem, mis uurib, kuidas mõtlemise subjektiivsed tingimused võivad omada objektiivset tähendust.
Raamat mitte ainult ei anna ülevaadet Puhta mõistuse kriitika peamistest tulemustest, vaid sisaldab ka poleemikat Kanti kaasaegsete arvustajatega, kes esitasid ekslikke väiteid tema filosoofia kohta. Kanti eesmärk oli selgitada ja kaitsta oma filosoofiat ning kummutada valeväited.
Prolegomena on ka oluline metodoloogilisest vaatenurgast, kuna erinevalt Puhtast mõistuse kriitikast, mis järgis sünteetilist meetodit, kasutab see raamat analüütilist meetodit. See muudab selle teose oluliseks sissejuhatuseks Kanti filosoofiasse ning aitab lugejatel paremini mõista tema mõtteid ja ideid.