Wikmani poisid

Autobiograafiliste sugemetega romaan, mis jälgib Tallinna Wikmani gümnaasiumi lõpuklassi poiste elu enne II maailmasõda. See teos peegeldab autori isiklikke kogemusi ja kujutab endast olulist panust Eesti kirjandusklassikasse.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 301009 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Wikmani poisid / Jaan Kross

Romaan on autobiograafiline, kajastades osaliselt Krossi enda kogemusi ning noorukiiga, kes õppis samal ajal Tallinnas ja Tartus.

Raamatu tegevus toimub Tallinna Wikmani gümnaasiumis ja keskendub lõpuklassi poiste igapäevaelule, unistustele ja kogemustele ajal, mil maailm oli muutuste keerises. Krossi kirjeldused on detailirikkad ja elavad, tuues esile tolleaegse ühiskonna väärtused, ootused ja mured. Autor käsitleb noorte inimeste isiklikku arengut, nende suhteid õpetajate ja kaaslastega ning nende tulevikuootusi ja -hirmusid.

“Wikmani poisid” peegeldab Jaan Krossi oskust siduda isiklikud lood laiemate ajalooliste ja sotsiaalsete sündmustega, pakkudes nii paeluvat kui ka harivat lugemiskogemust. Krossi keelekasutus on rikas ja mitmekülgne, muutes romaani ühtaegu poeetiliseks ja kaasakiskuvaks. Teos ei ole mitte ainult lugu noorukite küpsemisest, vaid ka tundlik pilguheit Eesti ajaloole ja selle rahva saatusele.

Lisainfo

Kaal 0,432 kg
Mõõtmed 20 × 13 × 2,3 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

1988

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

525

Sari

ISBN

Seisukord

Rahuldav

Tüüp

Kasutatud raamat

Ostukorv