Raamat The Robot in the Garden: Telerobotics and Telepistemology in the Age of the Internet avab kriitilise vaatenurga telerobotikale ja toob sisse mõiste telepistemoloogia, mis uurib distantsilt omandatud teadmisi. Paljud meie mõjukamad tehnoloogiad, nagu teleskoop, telefon ja televisioon, on välja töötatud selleks, et võimaldada teadmiste hankimist kaugelt. Telerobotid, kaugjuhitavad robotid, võimaldavad tegevust kaugel paiknevas kohas. Spetsialistid kasutavad teleroboteid keskkondade uurimiseks, näiteks Marsi, Titanicu ja Tšernobõli. Sõjaväelased kasutavad üha enam luure droone ja kaugjuhitavaid rakette. Kodudes kasutame kaugjuhtimispulte garaažiukse, autovahendi ja televiisori (viimane on kaugjuhtimispulti jaoks) jaoks.
Internet laiendab oluliselt meie vaatevälja ja ulatust. Tuhandeid kaameraid ja roboteid on nüüd veebis kättesaadavad. Kuigi tehnilise vahendamise roll on filosoofe huvitanud alates 17. sajandist, sunnib Internet sellele teemale uuesti mõtlema. Kuna avalikkus saab juurdepääsu telerobotilistele seadmetele, mis olid varem teadlaste ja sõduritele piiratud, muutuvad vahendamise, teadmiste ja usalduse küsimused igapäevaelus oluliseks.
Raamatus on seitseteist esseed, mille on kirjutanud tuntud filosoofid, kunstnikud, ajaloolased ja insenerid. Need on jaotatud kolme ossa: filosoofia; kunst, ajalugu ja kriitiline teooria; ning inseneritöö, liidese ja süsteemi kujundus. Raamat uurib sügavalt telerobotika ja Interneti mõju meie arusaamadele teadmiste omandamisest ning tehnoloogilisest vahendamisest.