Tahkuranna kroonuvald ja riigitalupojad

See ajalooraamat “Pärnumaa. Tahkuranna kroonuvald ja riigitalupojad” annab põhjaliku ülevaate Tahkuranna kroonumõisa taluperede arengust 19. sajandi esimesel poolel, talupoegade vabanemisest mõisaorjusest, riigitalupoegade kogukonna omavalitsusest, maade jagamisest ja lõpuks talupoegade päriskohaomanikuks saamisest.

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400207 Kategooriad: , ,

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Ajalooraamat “Pärnumaa. Tahkuranna kroonuvald ja riigitalupojad” avab lugejatele põneva vaate ühe Eesti piirkonna, Pärnumaa, ajalukku ning keskendub eriti Tahkuranna kroonumõisa taluperede arengule ja talupoegade vabanemisele 19. sajandi esimesel poolel.

Raamat uurib põhjalikult, kuidas talupojad pääsesid mõisaorjusest ning kuidas nende elu ja olukord muutusid aja jooksul. See keskendub ka riigitalupoegade kogukonna omavalitsusele ning maade jagamisele, mis mängisid olulist rolli talupoegade elu muutumises. Lugejad saavad teada, kuidas talupojad lõpuks said päriskohaomanikeks, mis oli märkimisväärne muutus nende elus.

Autor annab ülevaate selle piirkonna ajaloost, kohalikest kogukondadest ja nende võitlustest parema tuleviku nimel. Raamat on väärtuslik lugemine kõigile, kes huvituvad Eesti ajaloost, talurahva saatusest ja ühiskondlikest muutustest 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses. See pakub põnevat ja harivat lugemist ajaloohuvilistele ning toob esile kohaliku kogukonna võitluse oma õiguste ja parema elu eest.

Lisainfo

Kaal 0,216 kg
Mõõtmed 21 × 15 × 1 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2009

Keel

Lehekülgede arv

160

Ostukorv