Sõnasse püütud minevik

Raamat on pühendusteos eesti ajaloolasele Enn Tarvelile, kuhu on koondatud ajalooartiklite kogumik erinevatelt tunnustatud uurijatelt. Raamat uurib mitmesuguseid ajalooaspekte Eestis ja Läänemere piirkonnas, alates ristiusu levikust Eestis muistse vabadusvõitluse eelsetel aegadel kuni taasiseseisvumisjärgse põllumajanduseni.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Sõnasse püütud minevik: in honorem Enn Tarvel – Priit Raudkivi, Marten Seppel

Sõnasse püütud minevik on erakordne ajalooartiklite kogumik, mille eesmärk on austada ja tunnustada üht Eesti ajaloouurimise silmapaistvamat isikut, Enn Tarvelit. Raamat koondab mitmete tuntud uurijate poolt kirjutatud artikleid, mis käsitlevad mitmesuguseid ajalooteemasid Eestis ja Läänemere piirkonnas.

Kogumikus leidub erinevate uurijate panuseid, sealhulgas artikleid Eestist, Soomest, Rootsist ja Leedust. Teemade valik on lai ja hõlmab muu hulgas ristiusu levikut Eestis enne muistse vabadusvõitluse algust, kirikute ehitushinda Vana-Liivimaal, hansakaubandust ning Eesti piiskopi kauplemissooritusi, Rootsi-aegset posti- ja maapolitseikorraldust, Krimmi sõja ajal Läänemere kubermange, Soome poolt Eesti Vabariigi diplomaatilist tunnustust ja parteiharidust ENSV-s.

Raamatu artiklid on eestikeelsed, kuid mõned neist on originaalkeeles (näiteks inglise, saksa ja soome keeles), kuid kõikides artiklites on olemas eestikeelsed kokkuvõtted, mis muudavad raamatu kättesaadavaks kõigile, kes on huvitatud Eesti ja Läänemere piirkonna ajaloost.

Sõnasse püütud minevik on hariv ja mitmekülgne teos, mis toob esile erinevaid ajalooaspekte ja pakub lugejatele avastamist ja mõtlemisainet.

Lisainfo

Kaal 0,855 kg
Mõõtmed 25 × 17,5 × 3 cm
Autor

,

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2009

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

440

ISBN

9.78995E+12

Ostukorv