Mis on kultuur?

Rein Raua raamat Mis on kultuur? Sissejuhatus kultuuriteooriatesse pakub lugejatele terviklikku ülevaadet kultuuri olemusest ja selle analüüsi meetoditest. Raamat tutvustab erinevaid vaatenurki, mida kultuurinähtuste mõistmiseks on kasutatud ning selgitab nende rakendamise võimalusi nii igapäevaelus kui ka kultuurilise mälu analüüsimisel.

28,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 28 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300032 Kategooria:

Kirjeldus

Rein Raua raamat Mis on kultuur? Sissejuhatus kultuuriteooriatesse on oluline teos, mis pakub lugejatele sügavat ülevaadet kultuuri olemusest ja selle analüüsi meetoditest. Raamat on mõeldud nii iseseisvalt mõtlevatele inimestele kui ka humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonnas tegutsevatele spetsialistidele, kes peavad mõistma kultuuri toimimist ja selle mõju meie elukeskkonnale.

Raamatu peamine eesmärk on tutvustada lugejale erinevaid kultuuriteooria vaatenurki, mis on leidnud kasutust tänapäeva teaduses kultuurinähtuste analüüsimisel. Autor selgitab põhjalikult ja arusaadavalt erinevaid teooriaid, nende kontseptsioone ja meetodeid ning annab lugejatele võimaluse mõista, kuidas neid teooriaid saab rakendada kultuurinähtuste mõtestamisel.

Raamat keskendub mitte ainult kaasaegsetele teooriatele, vaid annab ka ajaloolise ülevaate kultuuriteoreetilise mõtte taustast, sealhulgas ka käsitlustele, mis võivad olla juba käibelt kadunud. Autor rõhutab, et teooriate mõistmine on lihtsam, kui teada nende ajaloolist tausta ja millistele väidetele nad vastanduvad. Lisaks aitab teadmiste omandamine traditsioonilistest kultuuriteooriatest paremini mõista ja hinnata uusi ja innovaatilisi lähenemisi.

Mihiail Lotman arvates täidab raamat olulist lünka eesti kultuuriloolises kirjanduses, kuna see annab esmakordse eestikeelse ülevaate kultuuriteooriatest ja nende olulisematest probleemidest ning koolkondadest. Raamat sobib nii õpikuna kui ka iseseisvaks lugemiseks, ja see pakub lugejatele originaalset ja provokatiivset arutelu kultuurist ning selle analüüsimisest.

NB! Kasutatud raamat: Raamatus esineb allajoonimisi punase pastakaga. Sisu loetav!

Lisainfo

Kaal 0,66 kg
Mõõtmed 23 × 15,3 × 2,6 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2013

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

456

Sari

,

Seisukord

Hea

Tüüp

Kasutatud raamat

Ostukorv