Miks Venemaa ei ole Ameerika?

“MIKS VENEMAA EI OLE AMEERIKA?” on kriitiline teos, mis uurib Venemaa arengut 1990. aastatel ja käsitleb Venemaa majandusreforme, poliitikuid ning sotsiaalseid ja majanduslikke väljakutseid. Autor toob esile Venemaa madalseisu ja süüdistab erinevaid osapooli, sealhulgas poliitikuid ja juhte, oma riigi halvenemises. Raamatus pakub autor välja mõtteid, kuidas parandada Venemaa olukorda ning isoleerida see maailmamajandusest. Teos väljendab karmimaid seisukohti ja lugeja saab ise otsustada, kas ta nendega nõustub.

6,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 6 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

“MIKS VENEMAA EI OLE AMEERIKA?” on kriitiline teos, mis annab põhjaliku ülevaate Venemaa arengust aastatel 1991-1999, eriti keskendudes Venemaa majanduslikele reformidele ja poliitilistele muutustele sellel perioodil. Autori kriitika ei jäta puutumata ühtegi olulist osapoolt, alates Mihhail Gorbatšovist ja Jegor Gaidarist kuni Boriss Jeltsini, Vladimir Putini ja tema lähemate nõuandjateni. Teos ei kõhkle süüdistamast ka Venemaa naabreid, mõjutegureid ja kliimatingimusi, mis on riigi madalseisu kujunemisel mänginud rolli. Samuti rõhutab autor juhtide lollust ja omakasupüüdlikkust.

Raamatus esitatakse Venemaa roll maailmas kolmes peamises tsoonis. “Lääs” esindab maailmakodanlust, “Kolmas maailm” on seotud maailmaproletariaadiga ja “Venemaa” on kujutatud eraldiseisvana, alandatuna ja uus-venelaste poolt paljaks röövitud riigina. Autori põhiseisukohad viivad järelduseni, et on vaja muuta Venemaa konstitutsiooni ja isoleerida riik täielikult maailmamajandusest. Teos väljendab karme seisukohti ja sunnib lugejat mõtlema Venemaa olukorra keerukuse üle ning kaaluma, milliseid mõtteid ida pool heietatakse.

“MIKS VENEMAA EI OLE AMEERIKA?” on provokatiivne raamat, mis kutsub lugejaid mõtlema Venemaa ajaloolise ja poliitilise konteksti üle ning pakkuma välja oma seisukohti selle riigi tuleviku kohta. Autori julgus välja öelda oma seisukohad ja kriitika Venemaa erinevate aspektide suhtes muudab selle teose tähtsaks lugemiseks kõigile, kes huvituvad Venemaa ajaloost ja poliitikast.

Lisainfo

Kaal 0,454 kg
Mõõtmed 22 × 15 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2003

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

335

ISBN

9985663225

Ostukorv