Meister ja Margarita

Mihhail Bulgakovi raamat Meister ja Margarita on filosoofiline, poeetiline ja satiiriline teos, mida peetakse 20. sajandi suurteoste hulka kuuluvaks. Algupäraselt alustas autor romaani kirjutamist 1928. aastal, püüdes luua satiirilist groteski, mis käsitleks Jumala ja Saatana teemat. Kuigi algversioonis puudusid Meister ja Margarita, lisandusid nad autoril töö käigus ning muutsid raamatu sisu oluliselt. Tänapäeval peetakse Meistrit ja Margaritat Venemaa kultuuris oluliseks teoseks, mis võrdub Tristani ja Isolde või Romeo ja Julia mõjukusega. Raamat avaldati esmakordselt 1967. aastal, 27 aastat pärast kirjaniku surma.

22,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300015 Kategooria:

Kirjeldus

Mihhail Bulgakovi Meister ja Margarita on üks nendest haruldastest kirjandusteostest, mis on suutnud kujuneda kultusklassikaks ning jõuda lugejateni alles pärast aastakümnete pikkust ootamist. See teos ühendab endas filosoofia, poeesia ja satiiri ning pakub lugejale võimaluse sukelduda mõtlemapanevasse ja mõistatuslikku maailma.

Autor alustas romaani kirjutamist juba 1928. aastal, olles innustunud ideest ühendada satiiriline grotesk ja fantaasiarikas käsitlus Jumalast ja Saatanast. Alguses puudusid raamatus Meister ja Margarita, kuid kirjutamise käigus lisandusid need sügavad ja keerulised tegelased, muutes romaani sisu oluliselt. Meister on luuletaja, kes otsib tõde ja ilu kunstis ning Margarita on naine, kes armastab teda sügavalt ja usub tema missiooni.

Meister ja Margarita räägib mitmest erinevast loost, mis põimuvad omavahel. Üks lugu jälgib Meistri püüdlusi kirjutada romaani Pontius Pilatusest, teine jälgib nõid Margarita seiklusi Saatana seltskonnas. Teos on täis müstilisi sündmusi ja fantaasiarikkaid kirjeldusi, mis võimaldavad lugejal sukelduda nii Moskva nõukogude ühiskonna ellu kui ka antiikajastu Jeruusalemma.

Kuigi Meister ja Margarita ei näinud ilmavalgust enne autor Mihhail Bulgakovi surma, sai sellest kiiresti kultusteos ning tänapäeval peetakse seda Venemaa kirjanduse üheks suurimaks saavutuseks. See romaan uurib inimloomuse sügavusi, kunsti ja tõe otsinguid ning heidab pilgu kaasaegse ühiskonna absurdsusele. Kirjanduse ja filosoofia armastajatele pakub Meister ja Margarita mõistatuste ja mõtiskluste rikkalikku maailma, kus reaalsus ja müüt põimuvad harmooniliselt.

Lisainfo

Kaal 0,6 kg
Mõõtmed 21 × 15,5 × 4,3 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2015

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

468

Seisukord

Hea

Ostukorv