Mälestusi ja vaatlusi

“Johan Jansi Mälestusi ja vaatlusi” raamat annab meile põneva sissevaate ühe Eesti sotsialisti, advokaadi ja ajakirjaniku elukogemustesse ning vaadetesse. Jans osales aktiivselt Eesti poliitilises melus esimese iseseisvusaja alguses ning tema mälestused kajastavad olulisi sündmusi ja isikuid tol ajal. See raamat avab lugejatele ajakohase perspektiivi Eesti ajaloole Vabadussõja algusaastatel.

10,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 10 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

“Johan Jansi Mälestusi ja vaatlusi” on haarav teos, mis heidab valgust ühe Eesti sotsialisti, advokaadi ja ajakirjaniku elule ning mõtetele. Johan Jans (1880–1941) oli omaaegse Eesti iseseisvusliikumise aktiivne osaline ja selle raamatu kaudu saame aimu tema panusest sellesse ajaloolisse perioodi.

Raamat koosneb autoripoolsetest märkmetest ja meenutustest, mis on koostatud esimese trüki ja autori käsikirja põhjal. Selles kirjeldatakse Jansi rikkalikku elukogemust, sealhulgas tema teenistust Vene armees, tööd telegrafisti ja ajakirjanikuna ning hilisemaid õpinguid Tartu ülikoolis.

Eriti põnev on lugejatele see, kuidas Jans osales Eesti iseseisvusliikumise algusfaasis ja oli üks Eestimaa Sotsiaaldemokraatliku Tööliste Partei asutajaid. Lisaks oli ta ka riigikoguliige ning Eesti Maapanga direktor. Jansi mälestustes on palju hinnalisi ajaloolisi üksikasju ja isiklikke vaatlusi sündmustest, mis kujundasid Eesti iseseisvust.

Raamat lõpeb Vabadussõja algusaastatega, andes lugejale hea ülevaate sellest ajastust. “Johan Jansi Mälestusi ja vaatlusi” on lugemist väärt kõigile, kes huvituvad Eesti ajaloost ja soovivad mõista selle olulise perioodi tagamaid ning inimeste panust sellesse.

Lisainfo

Kaal 0,551 kg
Mõõtmed 21 × 14,5 × 3,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2008

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

405

Sari

ISBN

9789985772348

Ostukorv