Ma ei vaiki ikka veel

Ma ei vaiki ikka veel on mõtlemapanev valimik Mart Nikluse artikleid, kõnesid, tõlkeid ja dokumente, mis heidavad valgust tema võitlusele kommunismi varjatud edasikestmise vastu Eesti riikluses ja ühiskonnas. Kuigi avalikkus tunneb Mart Niklust eelkõige kui vabadusvõitlejat, on see raamat pilguheit ka tema mitmekülgsele elule ja loomingule.

Mart Niklus oli mitte ainult vabadusvõitleja, vaid ka staažikas võõrkeelte õpetaja, looduseuurija, muusik ja tõlkija. Ta vahendas eesti keelde selliseid olulisi teoseid nagu Charles Darwini kolm peateost, mis on olulised teadusmaailma ja kultuuri jaoks. See raamat toob esile Mart Nikluse mitmekülgsuse ja panuse Eesti kultuuriloosse.

Raamat Ma ei vaiki ikka veel pakub lugejatele võimalust mõista Mart Nikluse võitlust kommunismi vastu ning avastada tema panust Eesti kultuuri ja haridusse. Lisaks on raamat illustreeritud ajalooliste fotodega, mis lisavad jutustusele elulähedust ja autentsust.

Kui soovite avastada Eesti lähiajaloo tähtsaid sündmusi ja isikuid ning saada sügavamat arusaamist kommunismi ajastu mõjust Eesti ühiskonnale, siis on see raamat teie jaoks oluline lugemine.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Ma ei vaiki ikka veel on haarav ja mõtlemapanev valimik, mis tutvustab Mart Nikluse rikkalikku pärandit Eesti ajaloos. Kuigi Mart Niklus on laiemalt tuntud kui vabadusvõitleja, avab see raamat tema mitmekülgse elu ja tegevuse teisi tahke, mis mõjutasid Eesti ühiskonda ja kultuuri mitmel erineval viisil.

Mart Niklus oli mitte ainult vabadusvõitleja, vaid ka silmapaistev võõrkeelte õpetaja, kes jagas oma teadmisi ja kiretust mitmete põlvkondade õpilastega. Lisaks oli ta looduseuurija, muusik ja viljakas tõlkija. Eelkõige on märkimisväärne tema panus Charles Darwini kolme peateose tõlkimisel inglise keelest eesti keelde. Need tõlked on olnud oluliseks osaks Eesti teadusmaailmas ja kultuuris.

Ma ei vaiki ikka veel heidab valgust Mart Nikluse võitlusele kommunismi varjatud edasikestmise vastu Eesti riigis ja ühiskonnas. See raamat sisaldab valikut tema artiklitest, kõnedest, tõlgetest ja dokumentidest, mis annavad lugejatele sügavama arusaamise tema pühendumusest ja mõjust.

Raamat on illustreeritud rikkalike ajalooliste fotodega, mis toovad esile olulised sündmused ja isikud Mart Nikluse elus. Autor on pühendanud selle raamatu oma kunagise kaaskohtualuse, Vologda vanglas hukkunud Tartu Ülikooli endise õppejõu Jüri Kuke mälestusele.

Ma ei vaiki ikka veel on pühendunud lugejatele, kes soovivad mõista Eesti lähiajaloo keerukust ja neid, kes hindavad Mart Nikluse panust Eesti kultuuri ja haridusse. See raamat pakub avastusretke minevikumaailma ning sügavamat arusaamist kommunismi ajastu mõjust Eesti ühiskonnale ja kultuurile.

Lisainfo

Kaal 0,645 kg
Mõõtmed 25 × 18 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2010

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

256

ISBN

9.78995E+12

Seisukord

Hea

Ostukorv