Mihkel Muti teos Liblikas, kes lendas liiga lähedale: Mati Unt ja tema aeg on märkimisväärne panus Eesti kirjandus- ja kultuurilukku, avades ukse Mati Undi keerulisse ja kirglikku maailma. Raamat ühendab endas biograafilisi detaile, kultuuriloolisi vaatlusi ja sügavat analüüsi, et luua terviklik pilt mehest, kelle panus Eesti kirjandusse ja teatrisse on hindamatu.
Mutt käsitleb Undi elu alates tema varasematest aastatest kuni viimaste päevadeni, pöörates tähelepanu nii tema loomingulistele saavutustele kui ka isiklikele katsumustele ja võitudele. Raamatust koorub välja portree Untist kui kirglikust loojast, kes ei kartnud eksperimenteerida ega ületada traditsioonilisi piire nii kirjanduses kui ka teatris.
Samuti annab Mutt ülevaate 20. sajandi teise poole Eesti kultuurilisest ja sotsiaalsest kontekstist, milles Unt tegutses. Ta vaatleb kriitiliselt seda, kuidas ajastu sündmused ja valitsevad ideoloogiad mõjutasid Unti loomingut ja isiklikku elu. Lugeja saab ülevaate nii Unti kaasteelistest kui ka laiemast intellektuaalsest ja poliitilisest keskkonnast, milles ta töötas.
Raamat Liblikas, kes lendas liiga lähedale on kirjutatud sügava mõistmise ja austusega Mati Unti ja tema pärandi vastu. Mutt ei idealiseeri Unti, vaid kujutab teda kui keerulist, mitmetahulist isiksust, kes oma loominguga puudutas paljusid ja jätab jälje Eesti kultuurilukku.
Kokkuvõttes on Mihkel Muti teos Liblikas, kes lendas liiga lähedale: Mati Unt ja tema aeg mitte ainult hädavajalik lugemine Mati Undi austajatele, vaid ka kõigile, kes on huvitatud Eesti hiljutisest ajaloost ja kultuurist. See on hariv, kaasahaarav ja sügavalt liigutav teos, mis rikastab lugeja arusaama ühest Eesti kõige mõjukamast kirjanikust ja lavastajast ning tema ajastust.