Kuidas valitseti Eesti NSV-d

Kaljo-Olev Veskimägi raamat on põhjalik uurimus Eesti NSV valitsemisest nõukogude okupatsiooni algusaegadel, ajavahemikus 1944-1956. Raamat põhineb EKP Keskkomitee büroo materjalidel ja istungite stenogrammidel, tuues esile seni uurimata aspekte Eesti nõukogude ajaloos.

12,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400104 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Kuidas valitseti Eesti NSV-d: Eestimaa Kommunistliku Partei Keskkomitee büroo 162 etteastumist 1944-1956 vahemängude ja sissejuhatusega – Kaljo-Olev Veskimägi

Kuidas valitseti Eesti NSV-d on Kaljo-Olev Veskimägi põhjalik uurimus Eesti NSV valitsemisest nõukogude okupatsiooni esimestel aastakümnetel, täpsemalt ajavahemikus 1944-1956. See raamat toob esile seni uurimata või vähe uuritud aspekte Eesti nõukogude ajaloost ning tugineb rohketele arhiivimaterjalidele, eelkõige EKP Keskkomitee büroo dokumentidele.

Autor võtab keskse teemana vaatluse alla Eesti NSV valitsemise struktuuri, otsuste langetamise mehhanismid ning valitsemisega seotud isikud. Raamat keskendub EKP Keskkomitee büroo istungite stenogrammidele, mis pakuvad põhjalikku ülevaadet toonaste juhtide mõtetest, aruteludest ja otsustest.

See materjal avab uusi perspektiive nõukogude võimu toimimise mõistmisel ja aitab mõista selle perioodi eripärasid. Kuidas valitseti Eesti NSV-d annab lugejatele võimaluse heita pilk tollastele EKP liidritele ning nende omavahelistele suhetele, samuti nõukogude elu erinevatele aspektidele Eestis.

Raamat avab ukse minevikku, tuues esile olulised sündmused ja otsused, mis on kujundanud Eesti ajaloo käiku sel perioodil. Autori põhjalik uurimus ja arhiivimaterjalide kasutamine muudavad selle raamatu väärtuslikuks lisaks kõigile, kes on huvitatud Eesti nõukogude ajaloost.”

 

Lisainfo

Kaal 0,593 kg
Mõõtmed 23,5 × 15 × 2,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2005

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

358

ISBN

9985311191

Ostukorv