Kalevipoeg Taska Täisnahkköide – Fr. R. Kreutzwald

Raamat on Taska töökoja täisnahk köites. Raamat avab lugejale Eesti rahvuseepose täis seiklusi, kangelastegusid ja rahvuslikku uhkust. Eepos jälgib Kalevipoja eluteed, alates tema päritolust kuni kangelastegudeni, näidates tema võitlusi, julgust ja pühendumust oma rahva kaitsele läbi mitmete seikluste ja väljakutsete.

350,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Kalevipoeg Taska Täisnahkköide / Fr. R. Kreutzwald

1935 Taska täisnahköites raamat on väärtuslik väljaanne, mis pakub lugejale võimalust sukelduda Eesti rahvuseeposesse, mis on täis seiklusi, kangelastegusid ja rahvuslikku uhkust. Eepos, mis koosneb kahest sissejuhatusest ja 20 loost, jutustab Kalevipoja imetlusväärsest eluteest, alates tema päritolust ja vanemate kirjeldusest kuni tema kangelastegudeni.

Raamat jutustab, kuidas Kalevipoeg võtab ette ohtlikud missioonid, nagu oma ema röövija otsimine Soomes, mõõga omandamine Soome sepalt ja veresüü ning needuse kandmine läbi mõtlematuse. Kalevipoeg, kes on tuntud oma julguse ja tugevuse poolest, kroonitakse pärast vendadega peetud kiviviskevõistlust maakuningaks, künnab maad, toob Pihkvast laudu, ehitab linnu ja võitleb vaenlastega, et kaitsta oma rahvast.

Eepos jätkub Kalevipoja edasiste kangelastegude ja seiklustega, sealhulgas avastusretkedega maailma otsa, võitlused allmaailmas ja lõpuks oma valitsuse üleandmine Olevipojale pärast sõprade surma. Tragöödia saabub siis, kui Kalevipoeg sureb Kääpa jõe ääres, kus ta kunagine mõõk lõikab tema jalad alt. Oma surma järel saadetakse Kalevipoeg põrgu väravate valvamiseks, kuid tema vaim elab edasi, lootes päeval, mil ta saab tagasi tulla ja tuua õnne oma lastele, luues Eesti rahva uue põlvkonna.

Lisainfo

Kaal 1,33 kg
Mõõtmed 25,3 × 19,3 × 4 cm
Autor

Formaat

Täisnahkköide

Ilmumisaasta

1935

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

318

Seisukord

Hea

Ostukorv