Hõbemask kuninganna Kristiina lühike elulugu

Peter Englundi “Hõbemask” pakub põnevat pilguheitu 17. sajandi Rootsi kuninganna Kristiina elule ja ajastule. See haarav lühike elulugu avab Kristiina isiksuse ja tema mõju sellele keerulisele ajastule, paljastades tema vastuolulise olemuse ja vapustava ajaloolise tausta.

12,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 12 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

“Hõbemask” on haarav teos, mis annab ülevaate Rootsi kuninganna Kristiina elust ja tema rollist 17. sajandi ajaloos. Autor Peter Englund, kogenud ajaloolane ja Rootsi Akadeemia liige, süüvib Kristiina eluloosse ning toob esile selle ajastu keerukad võimusuhted, usulised konfliktid ja kultuurilise õitsengu.

Kristiina, kes elas aastatel 1626–1689, oli ajalooline isik, kes astus vastu oma aja ootustele naismonarhina ja lõi erakordse jälje Euroopa ajalukku. Ta loobus kuninganna troonist ja katoliiklikust usust, valides elu vabana oma seaduste järgi. Englund kujutab Kristiinat kui uudishimulikku ja julget naist, kes ei karda astuda vastu kaasaja tavadele ja kehtestada oma iseseisvad reeglid.

See raamat annab lugejale põhjaliku ülevaate Kristiina elust, tema poliitilistest otsustest ja kultuurilisest mõjust. Kristiina ajastu oli täis keerulisi väljakutseid, sealhulgas Kolmekümneaastase sõja ajastu, ning raamat toob esile nii selle ajastu jõhkrad reaalsused kui ka selle intellektuaalsed ja kunstilised saavutused.

“Hõbemask” on paeluv lugemine kõigile ajaloohuvilistele, kes soovivad paremini mõista kuninganna Kristiina ja tema mõju 17. sajandi Euroopale. Englundi põhjalik teos võimaldab lugejal sukelduda sellesse keerulisse ja põnevasse ajastusse ning avastada ühe naise vapustava seikluse ajaloo suures loos.

Lisainfo

Kaal 0,33 kg
Mõõtmed 21,5 × 15 × 2 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2007

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

181

ISBN

9789949415960

Ostukorv