Hetked igavikust

Sukeldu maailma kirjanduse võlumaailma Ivar Ivaski kaasahaaravate esseede kaudu. “Hetked Igavikust” on Välis-Eesti luuletaja ja kirjandusteadlase kirev kogumik, mis viib sind põnevale rännakule läbi eri kultuuride ja kirjandusteoste. Ivaski teravmeelne pilk ning kirg kirjanduse vastu säravad igal leheküljel. See raamat pakub intellektuaalset elamust ja avab ukse maailma kirjanduselu mitmekesisusse.

14,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 14 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Ivar Ivaski “Hetked Igavikust” on kahtlemata üks neist haruldastest teostest, mis avavad lugejale unikaalse akna maailma kirjanduse mitmekesisusesse. Selle raamatu kaudu saate sukelduda erinevate kultuuride ja kirjandusteoste sügavustesse ning avastada kirjandusmaailma varjatud aardeid.

Ivar Ivask (1927–1992) oli tuntud Välis-Eesti luuletaja ja kirjandusteadlane, kes kirjutas kaheksa luulekogu ning avaldas arvukalt esseistikat ja uurimuslikke artikleid, keskendudes eeskätt eesti kirjandusele. Tema panus kirjandusmaailma oli märkimisväärne, kuid Ivaski tegevus ulatus kaugemale – ta toimetas Normanis Oklahoma Ülikoolis kirjandusajakirja, mille nimi oli alguses “BooksAbroad” ja millest hiljem sai “World Literature Today.” Ivask oli pühendunud väiksemate kultuuride esindajatele ning püüdis tuua nende loomingut rahvusvahelisele areenile, eriti Balti kirjanduse puhul.

Raamatu “Hetked Igavikust” varaseimad kirjutised pärinevad 1950-ndate algusaastatest ning hõlmavad teemasid alates hispaania luulest kuni Nobeli auhinna telgitagusteni. Ivar Ivaski intellektuaalne uudishimu viib lugeja põnevale teekonnale, kus ta mõtiskleb läti ja leedu, kreeka ja itaalia, prantsuse ja hispaania, soome ja ladina-ameerika kirjandusest. Raamat sisaldab ka paeluvat reisikirja aastast 1988.

Siin leidub artikleid, mis on pärit Ivaski välja antud kirjandusajakirjast, kuid nad on raamatus koondatud ühtseks tervikuks, mis avab lugejale huvitava ja inspireeriva vaate kirjandusmaailma erinevatele nurkadele.

“Hetked Igavikust” on raamat, mis haarab sind endasse ja ei lase sul sellest kergesti lahti lasta. See on rännak maailma kirjanduse võlumaailma, millel on midagi pakkuda igale kirjandushuvilisele. Olgu sul juba kogemusi maailmakirjandusega või oled alles selle avastamise alguses, see raamat pakub sulle uusi vaatenurki ja avastusi.

Raamatu väljaandmist on toetanud Astrid Ivask, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital, mis kinnitab selle väärtust ning olulisust kirjandusmaailmas. Ära jäta võimalust avastada “Hetked Igavikust” ja lasta Ivar Ivaski sõnadel viia sind põnevale teekonnale maailma kirjanduse südamesse.

Lisainfo

Kaal 0,56 kg
Mõõtmed 21 × 15 × 3 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2010

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

383

Sari

ISBN

9789985773185

Ostukorv