Hääletu alistumine

Magnus Ilmjärve raamat Hääletu alistumine viib lugeja tagasi ajaloolisele perioodile, kus Eesti, Läti ja Leedu seisid silmitsi keeruliste välispoliitiliste väljakutsetega. Raamatu põhjalik analüüs põhineb mitmetel maade arhiivimaterjalidel ja keskendub eriti Balti riikide suhetele Nõukogude Liidu, Saksamaa ja teiste suurriikidega 1920. aastate keskpaigast anneksioonini.

26,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 26 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300239 Kategooria:

Kirjeldus

Hääletu alistumine on ajaloolase Magnus Ilmjärve uurimus, mis viib meid tagasi 1920. aastate keskpaiga Eestisse, Lätti ja Leetu ning nende keeruliste välispoliitiliste väljakutsete keskele. Raamat põhineb mitmetel maade arhiivimaterjalidel ning selle eesmärk on valgustada nende kolme Balti riigi presidentide Konstantin Pätsi, Karlis Ulmanise ja Antanas Smetona suhteid Nõukogude Liiduga.

Üks raamatu uurimisobjektidest on uurida, mis takistas nende riikide poliitilist ja sõjalist koostööd ning miks ei tekkinud 1939. aasta sügisel välis- ja sõjalis-poliitilist koostööd nende vahel. Lisaks uurib raamat, miks Balti riigid valisid erinevad teed, eriti võrreldes Soomega, kui nad seisid silmitsi Nõukogude Liidu ja Saksamaa survega.

Magnus Ilmjärv vaatleb ka suurriikide, nagu Inglismaa, Saksamaa ja Nõukogude Liidu, välispoliitikat ning nende mõju Balti riikidele. Raamatus käsitletakse laialdast teemat, kuid pearõhk on Eesti välispoliitikal, mis aitab selgitada, miks kolm Balti riiki kaotasid oma iseseisvuse 1940. aastal.

See raamat mitte ainult ei heida uut valgust minevikule, vaid aitab ka mõista, kuidas keerulised välispoliitilised otsused ja rahvusvahelised suhted mõjutasid nende riikide saatusi. Hääletu alistumine on oluline lugemine kõigile ajaloohuvilistele ja neile, kes soovivad paremini mõista 20. sajandi ajalugu Balti regioonis.

Lisainfo

Kaal 1,354 kg
Mõõtmed 24,5 × 17,5 × 16 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2010

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

927

ISBN

9.78995E+12

Seisukord

Hea

Ostukorv